Oris Divers Sixty-Five z niebiesko-szarą tarczą [cena]

Po sporym sukcesie pokazanego na Baselworld 2015 „nurka” z czarną tarczą, Oris zaprezentował wersję z dwukolorowym cyferblatem – jego środek jest szary, a zewnętrzny ring ma odcień niebieski określany jako Deauville.

Jedną z nowości, jaką w trakcie tegorocznych targów w Bazylei zademonstrował Oris był model Divers Sixty-Five (recenzja dostępna TUTAJ). Nawiązujący do divera z 1965 roku zegarek okazał się świetnie wykonaną reedycją i pokazał, że nie trzeba kosztować milionów, żeby wzbudzić zainteresowanie zarówno odwiedzających jak i dziennikarzy. To właśnie ten czasomierz nasze międzynarodowe jury wyróżniło także w konkursie „Zegarek Roku 2015” w kategorii „Zegarek do 10.000zł”.

Oris Divers Sixty-Five
Oris Divers Sixty-Five

W stosunku do znanej już wersji, ta nowa posiada jedynie zmieniony cyferblat. Czarną, połyskującą powierzchnię zastąpił szary środek oraz oddzielona skalą minutową niebieska, zewnętrzna część. „Deauville” – bo tak określa się użyty tu odcień błękitu – to nazwa miejscowości we Francji, a tak naprawdę popularne w latach 60. minionego stulecia określenie koloru, który wykorzystywany był do wykonywania tapicerek samochodów, mebli itp.

Oris Divers Sixty-Five
Oris Divers Sixty-Five

Koperta wersji „Deauville blue” ma tę samą średnicę co wersji „black” (40mm), wykorzystano w niej ten sam obrotowy bezel z aluminiową, barwioną na czarno wkładką, no i ten sam mechanizm tj. cal 733 (Sellita SW200). „Nowy” Divers Sixty-Five dostarczany będzie również na gumowym lub tekstylnym pasku, a jego cena nie zmieni się i wyniesie 1.750 CHF (7.490PLN).

Oris Divers Sixty-Five
Oris Divers Sixty-Five