W angielskim Sheffield trwa właśnie najważniejszy turniej w snookerowym kalendarzu. Nie wiemy, kto zostanie nowym mistrzem, wiemy za to, co niektórzy zawodnicy noszą pod mankietami swoich idealnie skrojonych koszul.

W angielskim Sheffield trwa właśnie najważniejszy turniej w snookerowym kalendarzu. Nie wiemy, kto zostanie nowym mistrzem, wiemy za to, co niektórzy zawodnicy noszą pod mankietami swoich idealnie skrojonych koszul.
Choć trudno w to uwierzyć, Kodo jest pierwszym w przeszło sześćdziesięcioletniej historii Grand Seiko zegarkiem z zestawem dwóch poważnych komplikacji – tourbillonem i mechanizmem stałej siły.
Zaprojektowany przez twórcę MB&F, ale w cenie na każdą kieszeń – M.A.D.1 „Red” to spełnienie marzeń Büssera o futurystycznym zegarku dla każdego.
Genewska manufaktura Frederique Constant stworzyła limitowaną edycję klasycznego modelu z podwójnym kalendarzem, w którym dni tygodnia zapisano w języku polskim.
Pod aukcyjny młotek domu Bonhams trafią liczne przedmioty należące do Sir Michaela Caine’a. Wśród nich złoty Rolex Oysterquartz Day-Date ref. 19018, z którym znany aktor był często widywany w latach 80. minionego stulecia.
Jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatniej dekady doczekała się własnego zegarka. Zaprojektowała go polska firma, wykorzystując lekki tytan i cyfrowy wyświetlacz LED. T-2077 ma też certyfikat oparty o technologię blockchain.
Specjalnie dla pierwszej w całości cywilnej misji na orbitę Ziemi manufaktura z Schaffhausen zaprojektowała zegarek z białą kopertą z ceramiki i wyjątkowym, niebieskim cyferblatem.
Na przestrzeni lat Omega prezentowała nowe rozwiązania, które pozwalały precyzyjniej mierzyć czas w coraz szerszej palecie dyscyplin. Przekładało się to także na większą ilość sprzętu dostarczaną na kolejne olimpiady.
Kiedyś trzydzieści ręcznie obsługiwanych stoperów, dzisiaj pięćset trzydziestu specjalistów oraz czterysta ton oprzyrządowania – tak w wielkim skrócie wygląda ewolucja metod pomiaru czasu na igrzyskach olimpijskich. Zmieniło się wszystko oprócz chronometrażysty. Dla firmy Omega igrzyska w Tokio to już dwudziesta dziewiąta olimpiada.
Komercyjne loty w kosmos powoli stają się faktem. Jeden z nich właśnie rozpoczął i zakończył się sukcesem. Na pokładzie misji NS-16 swoje miejsce zajęła również Omega Speedmaster.