Tomasz Kiełtyka – założyciel i właściciel

Tomasz Kiełtyka Tomek Kiełtyka – rocznik ten sam, co płyty „Some Girls” The Rolling Stones. Z wykształcenia magister inżynier elektryk, a z zamiłowania superbohater dnia codziennego i przykładny zegarkoholik. Od poniedziałku do piątku czyta maile, pisze maile oraz na nie odpowiada, no i pracuje kreatywnie w Agencji Reklamowej GTK. Lubi być sterem, żeglarzem, okrętem, a kiedy wiatr sprzyja, bywa, że wpada na dobre pomysły. Takie jak serwis CH24.PL. O zegarkach pisze z pasją i nie dla pieniędzy. Marzy o większej ilości wolnego czasu, świętym spokoju i egzotycznych podróżach.

Łukasz Doskocz – redaktor naczelny

Łukasz Doskocz Wszystko zaczęło się od fascynacji ładnymi przedmiotami oglądanymi przez szyby nielicznych wówczas salonów warszawskich. Fascynujących, małych przedmiotów odmierzających czas. Potem przyszedł wybór prezentu dla taty – i tak się zaczęło na dobre. Fascynacja przerodziła się w zainteresowanie, a zainteresowanie błyskawicznie zamieniło w pasję… pasję, bez której człowiek jest w gruncie rzeczy osobą smutną. I tak, obok architektury i kina, zegarki i zegarmistrzostwo stało się bardzo ważną częścią życia. Magiczny świat precyzyjnie zmontowanych trybików, kół, przekładni i innych mistrzowsko współpracujących ze sobą elementów z każdym dniem wciąga jeszcze bardziej i bardziej… i tak już pozostanie na zawsze.

Tomasz Jakubas – redaktor

Tomasz Jakubas Bakcyla do zegarków złapał z chwilą otrzymania kultowego w PRL zegarka LED Unitra Warel. Odtąd był jak James Bond i jego Pulsar – zegarek przez dzień wskazywał datę i godzinę, a nocą służył do oglądania zakazanych filmów dla dorosłych w odbijającym obraz szkiełku. W pełni swoją pasję ukształtował na forum KMZiZ. Mawia o sobie „Miłownik dobrego chronometru” ku pamięci słynnego warszawskiego zegarmistrza, pochodzącego z Czech Franciszka Czapka, a także dla zaakcentowania cenionych wartości w wytwarzaniu czasomierzy: niezmienną w czasie dokładność wskazań, a właściwie to stałą w czasie niedokładność chodu oraz miniaturyzację konstrukcji komplikacji i mechanizmów bazowych. Za kluczowe uznaje zależności pomiędzy niedokładnością wskazań zegarków a ich budową, zasadą działania i użytymi komponentami. Takimi kryteriami kieruje się też wybierając zegarek dla siebie.

Michał Ciechanowski – redaktor

Michał Ciechanowski Zegarkami zainteresował się w 2008 roku po obejrzeniu filmu dokumentalnego o szwajcarskim zegarmistrzostwie. Od tamtej pory nieprzerwanie śledzi wiadomości na temat branży luksusowej, w której przepracował kilka lat. Były manager oraz certyfikowany technik zegarkowy jednego z butików w Warszawie. Lubi czasomierze z „jajem” i sportowe buty. Początkujący fotograf-amator, zawyża średnie statystyki czytelnictwa w Polsce zwłaszcza jeśli chodzi o reportaże oraz książki o tematyce społecznej.

Współpracownicy (w kolejności alfabetycznej)

Magdalena Piekarska, Jakub Filip Szymaniak.

Byli współpracownicy (w kolejności alfabetycznej)

Joanna Dubrawska, Waldemar Ferri-Szczerbowski (†), Magdalena Kossakowska, Patryk Kozak, Wiktor Ruzik, Tomasz Skupień, Mariusz Wiśniewski.

Adres redakcji

GTK Kiełtyka Tomasz
ul. Pszczyńska 44 A
44-100 Gliwice
Polska

tel. +48 (32) 750-08-16.
email: [email protected]