Tomasz Kiełtyka – założyciel i właściciel
Tomek Kiełtyka – rocznik ten sam, co płyty „Some Girls” The Rolling Stones. Z wykształcenia magister inżynier elektryk, a z zamiłowania superbohater dnia codziennego i przykładny zegarkoholik. Od poniedziałku do piątku czyta maile, pisze maile oraz na nie odpowiada, no i pracuje kreatywnie w Agencji Reklamowej GTK. Lubi być sterem, żeglarzem, okrętem, a kiedy wiatr sprzyja, bywa, że wpada na dobre pomysły. Takie jak serwis CH24.PL. O zegarkach pisze z pasją i nie dla pieniędzy. Marzy o większej ilości wolnego czasu, świętym spokoju i egzotycznych podróżach.
Łukasz Doskocz – redaktor naczelny
Wszystko zaczęło się od fascynacji ładnymi przedmiotami oglądanymi przez szyby nielicznych wówczas salonów warszawskich. Fascynujących, małych przedmiotów odmierzających czas. Potem przyszedł wybór prezentu dla taty – i tak się zaczęło na dobre. Fascynacja przerodziła się w zainteresowanie, a zainteresowanie błyskawicznie zamieniło w pasję… pasję, bez której człowiek jest w gruncie rzeczy osobą smutną. I tak, obok architektury i kina, zegarki i zegarmistrzostwo stało się bardzo ważną częścią życia. Magiczny świat precyzyjnie zmontowanych trybików, kół, przekładni i innych mistrzowsko współpracujących ze sobą elementów z każdym dniem wciąga jeszcze bardziej i bardziej… i tak już pozostanie na zawsze.
Magdalena Piekarska – redaktorka
Zegarkami interesuję się od kiedy pamiętam. W mojej rodzinie nikt nie zajmował się zegarmistrzostwem, więc trudno powiedzieć, skąd u mnie takie zainteresowania. Pierwszym, świadomie kupionym zegarkiem była NRD-owska, ręcznie nakręcana Ruhla, którą przywiozłam ze studenckiego pobytu w Berlinie (wtedy jeszcze Wschodniego).
A kiedy zaczęłam pisać? Pracowałam wtedy na uczelni i usłyszałam od znajomej, że ukazało się pierwsze w Polsce czasopismo o zegarkach („Zegarki & Biżuteria”). Szybko zgłosiłam się więc do tego wydawnictwa. Przyjęli mnie, a po kilku latach zdecydowali się na publikację polskiej wersji „Chronosa”, co wtedy było spełnieniem moich zawodowych marzeń (zostałam redaktorką naczelną). Później zaczęłam pisać teksty też dla innych magazynów (m.in. Forbes, Logo, Men’s Health) i CH24.PL.
Tomasz Jakubas – redaktor
Bakcyla do zegarków złapał z chwilą otrzymania kultowego w PRL zegarka LED Unitra Warel. Odtąd był jak James Bond i jego Pulsar – zegarek przez dzień wskazywał datę i godzinę, a nocą służył do oglądania zakazanych filmów dla dorosłych w odbijającym obraz szkiełku. W pełni swoją pasję ukształtował na forum KMZiZ. Mawia o sobie „Miłownik dobrego chronometru” ku pamięci słynnego warszawskiego zegarmistrza, pochodzącego z Czech Franciszka Czapka, a także dla zaakcentowania cenionych wartości w wytwarzaniu czasomierzy: niezmienną w czasie dokładność wskazań, a właściwie to stałą w czasie niedokładność chodu oraz miniaturyzację konstrukcji komplikacji i mechanizmów bazowych. Za kluczowe uznaje zależności pomiędzy niedokładnością wskazań zegarków a ich budową, zasadą działania i użytymi komponentami. Takimi kryteriami kieruje się też wybierając zegarek dla siebie.
Michał Ciechanowski – redaktor
Zegarkami zainteresował się w 2008 roku po obejrzeniu filmu dokumentalnego o szwajcarskim zegarmistrzostwie. Od tamtej pory nieprzerwanie śledzi wiadomości na temat branży luksusowej, w której przepracował kilka lat. Były manager oraz certyfikowany technik zegarkowy jednego z butików w Warszawie. Lubi czasomierze z „jajem” i sportowe buty. Początkujący fotograf-amator, zawyża średnie statystyki czytelnictwa w Polsce zwłaszcza jeśli chodzi o reportaże oraz książki o tematyce społecznej.
Wadim Zalewski – redaktor
Zegarkami interesowałem się od zawsze, jednak prawdziwą pasję obudził we mnie dopiero złoty zegarek po dziadku. W ciągu ostatnich lat przeszedłem przez typowe etapy fascynacji, od zegarków szwajcarskich, po japońskie, nowych, po używane. Ostatecznie znalazłem sobie niszę w zegarkach vintage (oraz takich, które są na vintage wzorowane) – bez dyskryminacji ze względu na kraj pochodzenia. Oprócz tego jestem pisarzem amatorem, czy raczej amatorem pisania – a że lubię łączyć pasje, to… do przeczytania!
Byli współpracownicy (w kolejności alfabetycznej)
Joanna Dubrawska, Waldemar Ferri-Szczerbowski (†), Magdalena Kossakowska, Patryk Kozak, Wiktor Ruzik, Tomasz Skupień, Jakub Filip Szymaniak, Mariusz Wiśniewski.
Adres redakcji
GTK Kiełtyka Tomasz
ul. Zygmunta Starego 24A/8
44-100 Gliwice
Polska
tel. +48 (32) 750-08-16.
email: [email protected]