Longines poszukuje najstarszego zegarka w Polsce!

Rozgrywany do tej pory w wielu krajach świata konkurs dotarł właśnie nad Wisłę. Dla właściciela najstarszego zegarka Longines w Polsce przewidziano nagrodę w postaci wycieczki do Szwajcarii, do siedziby firmy w St. Imier.

Historia firmy Longines to między innymi zegarki, które przetrwały wyprawy na biegun północny (1899) i południowy (1911), przełomowy lot Charlesa Lindbergha przez Atlantyk oraz modele zamawiane przez instytuty badawcze, laboratoria oraz wojsko. Obecnie należąca do Swatch Group marka aktywnie wspiera zawody konne (w tym CSIO organizowane w Sopocie), jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów tenisowych (Roland Garros) oraz narciarstwo alpejskie, a produkowanym w Szwajcarii zegarkom przyświeca hasło „elegance is an attitude”. O dziejach Longines, których początki datuje się na rok 1832, możecie przeczytać TUTAJ.

Jednym z wyróżników marki Longines jest obszerne muzeum, w którym zgromadzono nie tylko informacje o historycznych modelach, ale także o poszczególnych rynkach. Dzięki nim można odtworzyć historię relacji handlowych firmy w Polsce. A te rozpoczęły się w Warszawie, w 1888 roku, z domem handlowym Isac Hirsch’s Sohn.

Od wielu lat Longines organizuje w różnych krajach otwarty konkurs, którego celem jest znalezienie najstarszego zegarka tej firmy. Teraz po raz pierwszy miejscem poszukiwań została Polska. Jeśli zatem posiadacie w swojej kolekcji historyczny model sygnowany logotypem uskrzydlonej klepsydry – zgłoście go koniecznie!

Właściciel najstarszego zegarka Longines w Polsce w nagrodę odwiedzi siedzibę oraz muzeum firmy w St. Imier. Natomiast dla pierwszej dziesiątki najstarszych zegarków przygotowane zostaną wyciągi z muzeum Longines, potwierdzające datę produkcji oraz autentyczność.

Longines poszukuje najstarszego zegarka w Polsce
Longines poszukuje najstarszego zegarka w Polsce

Swój zegarek możecie zgłosić online, wysyłając email na adres [email protected] albo wysyłając wiadomość na Facebooku do Longines Polska. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz zdjęcie zegarka z widocznym numerem seryjnym.


Każde zgłoszenie będzie weryfikowane przez muzeum Longines w St. Imier pod kątem autentyczności zegarka i daty jego produkcji.

Konkurs trwa do 31 października 2018 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w styczniu 2019 roku. Więcej szczegółów oraz dokładny regulamin znajdziecie na stronie www.longines.pl.