Bell & Ross Vintage Bellytanker [zdjęcia live, cena]

Bell & Ross zegarki BR V1-92 i BR V2-94 opisuje jako nowoczesne modele nawiązujące do stylistyki vintage. W kolorystyce i detalach odnajdziemy elementy kojarzące się z ultraszybkimi samochodami sprzed kilkudziesięciu lat, konstruowanymi z… samolotowych zbiorników paliwa.

Nowości z kolekcji Vintage to kolejne propozycje Bell & Ross, które stanowią odwołanie do świata motoryzacji i lotnictwa. Po B-Rocket i Aero GT, teraz firma pragnie nawiązać do lat 50. minionego stulecia i ery bicia rekordów prędkości, których podejmowano się w Ameryce Północnej.

Tytułem wyjaśnienia: „bellytanker” to zewnętrzny zbiornik paliwa stosowany dawniej w myśliwcach m.in. P-51 Mustang. Bill Burke – amerykański miłośnik motoryzacji – postanowił wykorzystać go po II Wojnie Światowej do stworzenia superszybkiego samochodu, który testowany był na terenach Bonneville, legendarnego wyschniętego słonowodnego jeziora w stanie Utah.

Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker
Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker

Detali klasycznego Bellytankera – nota bene przy okazji odtworzonego przez firmę Bell & Ross – możemy doszukać się w modelach BR V1-92 oraz BR V2-94.


Bell & Ross BR V2-94 Vintage Bellytanker

Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker - foto: monochrome-watches.com
Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker / foto: monochrome-watches.com

Nowy chronograf dostępny będzie na skórzanym pasku lub stalowej bransolecie. Zegarek otrzymał beżową tarczę, mającą kolorystycznie odwzorowywać felgi Bellytankera. Kontrastują z nią czarna podziałka minutowa i czarne tarczki: mała sekunda oraz 30-minutowy licznik stopera. Chronograf obsługuje się standardowo przyciskami na godz. 2 i 4. W tym przypadku są one dodatkowo zakręcane, co przekłada się na wyższą klasę wodoszczelności, wynoszącą 100m. Stalowa koperta BR V2-94 mierzy 41mm.

Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker
Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker

Wprawne oko zauważy również drobiazgi takie jak np. przeciwwaga sekundnika, której nadano kojarzony z marką Bell&Ross kształt samolotu. Kompozycję cyferblatu uzupełnia malutkie, widoczne na godz. 4:30 okienko datownika, a całość otacza stalowy bezel ze skalą tachymetru.

Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker
Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker

Napędem zegarka jest BR-CAL.301 – automatyczny mechanizm na bazie werku ETA 2894-2 (4Hz, 42h rezerwy chodu) z modułem stopera.

BR V2-94 Bellytanker powstanie w limitowanej liczbie 500 sztuk. Wersja na pasku kosztować będzie 3.990EUR (~17.150PLN), natomiast ta na bransolecie 4.300EUR (~18.500PLN).


Bell & Ross BR V1-92 Vintage Bellytanker

BR V1-92 to prosty trzywskazówkowiec z dyskretnie wkomponowanym okienkiem datownika. W zegarku znajdziemy sporo podobieństw do chronografu np. tarczę w kolorze beżu, czarną podziałkę minutową oraz nakładane indeksy godzinowe. Zmieniła się natomiast średnica koperty, która wynosi tu 38,5mm. Wewnątrz stalowej obudowy pracuje kaliber BR-CAL.302, automatyczny mechanizm na bazie Sellity SW300-1.

Bell & Ross BR V1-92 Bellytanker - foto: monochrome-watches.com
Bell & Ross BR V1-92 Bellytanker – foto: monochrome-watches.com

Zegarek – dostępny jedynie na brązowym, skórzanym pasku – wyceniono na 2.300EUR (~9.900PLN).