Bell & Ross Bellytanker Bronze – Basel 2019 [zdjęcia live, dostepność, cena]

Kolekcja Bellytanker zadebiutowała w portfolio francusko-szwajcarskiej marki 2 lata temu i już zdołała zaskarbić sobie grupę sympatyków. Na Baselworld 2019 uzupełnił ją wyjątkowo udany model z kopertą z brązu.

Klasyczny design, prosta, elegancka forma, tradycyjna tarcza i równie tradycyjny zestaw wskazań – to elementy, które charakteryzują doskonale kolekcję BR V. W kontrze do mocno awangardowych, inspirowanych kokpitem samolotu, kwadratowych modeli B&R, linia V (od „Vintage”) hołduje tradycji, w jej najbardziej czystym wymiarze. Na tegorocznym Baselworld BR V rozszerzyło się o kolejne modele, w tym jeden, który szczególnie przykuł naszą uwagę. Do tego stopnia, że wylądował w naszym rankingu „TOP 10 Basel 2019” – dla przypomnienia TUTAJ. Wpisano go w linię Bellytanker, a estetycznie może kojarzyć się z kultową referencją „John Player Special” Rolexa, z drugiej połowy lat 60. ubiegłego stulecia.

Bellytanker Bronze genialnie łączy zrobioną z ciepłego w odcieniu (prawie złotego) brązu kopertę, z czarnym, lakierowanym cyferblatem i złotymi detalami. Zwymiarowana na 41 mm obudowa ma zrobione z brązu, zakręcane przyciski stopera, koronkę oraz bezel, w którym osadzono aluminiową, czarną wkładkę ze złotą skalą tachymetru. Typ użytego stopu ma symbol CuAI7Si2 i w przeciwieństwie do tradycyjnego brązu używanego w zegarkach, będzie oksydował znacznie wolniej i mniej radykalnie.

Bell & Ross Bellytanker Bronze
Bell & Ross Bellytanker Bronze

Czarny cyferblat, zamknięty pod mocno wypukłym szafirowym szkłem, otacza złoty ring z podziałką minutową. Tego samego koloru są dwa ułożone w układzie bicompax liczniki (mała sekunda i licznik minutowy stopera), dwa arabskie indeksy, wskazówki, a nawet cyfry małego, okrągłego datownika, wkomponowanego na wysokości godz. 4:30. Jedyny kolorystyczny akcent całej kompozycji to czerwone „100 M” u dołu tarczy.

Bell & Ross Bellytanker Bronze
Bell & Ross Bellytanker Bronze
Bell & Ross Bellytanker Bronze
Bell & Ross Bellytanker Bronze

Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker Bronze napędza automatyczny kaliber BR -CAL.301, czyli ETA 2894-2.

Zegarek powstanie w limitowanej edycji 999 egzemplarzy, każdy z czarnym paskiem ze skóry i klamerką z brązu. Będzie kosztował 4 900 EUR (~21 000 PLN), a w sprzedaży pojawi się pod koniec kwietnia, z opcją preorderu na stronie marki TUTAJ.

Bell & Ross Bellytanker Bronze
Bell & Ross Bellytanker Bronze

Bell & Ross Bellytanker Bronze

Producent Bell & Ross
Nazwa modelu Bellytanker Bronze
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu BR-CAL.301
Tarcza czarna
Koperta brąz
Średnica (mm) 41
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany
Limitacja 999
Cena (PLN) 21000