Basel 2015: Eterna Royal KonTiki Chronograph GMT

Przechodząca spore zmiany Eterna zaprezentuje w Bazylei kolejny model oparty o bazowy, automatyczny kaliber 39 – tym razem chronograf z drugą strefą czasową.

Pamiętacie jak dobre 2 lata temu pisaliśmy o nowej, „manufakturowej” strategii Eterny i jej bazowym mechanizmie, który traktowano jako nowe otwarcie i początek całej gamy własnych mechanizmów z komplikacjami? Jeśli nie, możecie sobie przypomnieć TUTAJ – tym bardziej, że kaliber ten jest bazą werku, który Eterna wykorzystała w swoim najnowszym dziele – Royal KonTiki Chronograph GMT.

Konstrukcja ma numer 3927A. Do bazowego automatu (z naciągiem Spherodrive) dołożony został chronograf z kołem kolumnowym, licznikami: 30-minutowym i 12-godzinnym i flybackiem oraz datą i wreszcie 24h wskazaniem czasu w drugiej strefie – GMT. Co warte podkreślenia, oba liczniki stopera zintegrowano na jednej tarczy, tak jak to robi np. Omega.

kaliber 3927A
kaliber 3927A

Z nowym mechanizmem przyszedł także nowy design, nawiązujący do pokazanego rok temu modelu Two Time Zones – opisaliśmy go dokładnie TUTAJ. Koperta, bezel przyciski, koronka i bransoleta zegarka to połączenie stali z czarną ceramiką, czernioną DLC stalą i gumą. Całość ma pokaźne 45mm średnicy. Kolorowa tarcza to niebieski środek z giloszowanym wzorem fali, czerwony ring minutowy, nakładane indeksy i czarne sub-tarcze wskazań. Do tego stalowe wskazówki i trochę świecącej w ciemnościach luminowy.

Cena Royal KonTiki Chronograph GMT wyniesie 7.500CHF (~29.650PLN).

Royal KonTiki Chronograph GMT
Royal KonTiki Chronograph GMT