Basel 2015: Certina DS Eagle Chrono Automatic [live]

Po pokazanej dwa lata temu kwarcowej wersji chronografu DS Eagle przyszedł czas na mechaniczną odsłonę zegarka. Certina zaoferuje go w trzech różnych wariantach m.in. w stali pokrytej czarnym PVD z zielonymi akcentami kolorystycznymi.

Model DS Eagle Chrono Automatic to może nie główna nowość Certiny na 2015 rok, ale z pewnością zegarek, który zasługuje na uwagę. Kiedy 2 lata temu Szwajcarzy pokazali jego kwarcową odmianę (opisywaliśmy ją TUTAJ), ubolewałem, że napędza ją mechanizm „na baterię”. Nowa, lekko przeprojektowana konstrukcja to już w pełni mechaniczny zegarek (ETA C01.211). Wkrótce przyjrzymy mu się bliżej, a teraz jedynie kilka najistotniejszych faktów.

Certina DS Eagle Chrono Automatic
Certina DS Eagle Chrono Automatic

Duży plus należy się Certinie za mnóstwo detali, które z pewnością docenią miłośnicy sportowych zegarków. Mowa m.in. o śrubkach (których użyto do przytwierdzenia bezela, mocowania paska oraz osłony koronki), przeprojektowanych przyciskach chronografu (teraz są płaskie i podłużne), elementach pokrytych czarnym PVD (wkładka bezela), skali tachymetru (naniesiona na ukośny wewnętrzny pierścień wokół tarczy), sygnowanej DS koronce z wypełnionym czerwonym lakierem przetłoczeniem (stylizowana na tłok silnika) oraz samej tarczy.

Czarny cyferblat Certiny otrzymał charakterystyczną fakturę, którą połączono z trzema wypukłymi tarczkami. Dwie z nich odpowiadają za wskazania stopera (licznik 6-godzinny i 30-minutowy), a jedna to mała sekunda. Na wszystkie trafiły czerwone lub zielone – w zależności od wybranej wersji – akcenty kolorystyczne. Dopełnieniem wskazań jest widoczne na godz. 3 okienko daty.

W modelu DS Eagle Chrono Automatic wykorzystano również – pokryte substancją świecącą SuperLuminova – nakładane indeksy i częściowo szkieletowane, centralne wskazówki (godzinową i minutową).

Certina DS Eagle Chrono Automatic
Certina DS Eagle Chrono Automatic
Certina DS Eagle Chrono Automatic
Certina DS Eagle Chrono Automatic

Certina model DS Eagle Chrono Automatic zaoferuje w trzech wersjach – wszystkie w rozmiarze 46mm. Pierwsza to stal pokryta warstwą różowego złota z elementami pokrytymi czarnym PVD (7390PLN), druga to „goła” stal z elementami pokrytymi czarnym PVD (6890PLN), a trzecia stal w całości pokryta czarnym PVD (7290PLN).