Basel 2011: Nowości Tissot

Nowa kolekcja zegarków Tissot obejmuje modele dostępne w różnych – modnych w tym roku – zestawieniach kolorystycznych. Znajdziemy w niej zegarki zarówno eleganckie jak i sportowe (także w limitowanych, dedykowanych sportowcom i sportom motorowym edycjach).

Tissot Couturier GMT Michael Owen Limited Edition 2011

Na tarczy dominują kolory czarny, czerwony i biały – domowe i wyjazdowe barwy strojów klubu piłkarskiego Manchester United. Czasomierz opatrzono – od strony dekla – numerem 7, z którym Michael Owen biega po boisku oraz jego podpisem. Zegarek został wyposażony w łatwą w ustawieniu i odczytywaniu funkcją drugiej strefy czasowej (na godz. 10). Powstanie 4999 egzemplarzy. Nowy mechanizm GMT (stworzony na podstawie G10.211) ma także dwie dodatkowe wskazówki na godzinie 2. Pokazują one minuty i godziny chronografu odmierzającego czas w okresie dwunastu godzin, z dokładnością do jednej sekundy. Ludzie pozostający w ciągłym ruchu mogą łatwo zaadoptować funkcję wskazań drugiej strefy czasowej do swoich aktualnych potrzeb, korzystając z przycisków przestawiających wskazówkę godzinową zgodnie lub przeciwnie z ruchem wskazówek zegarka. Krótkie przyciśnięcie to skok o 10 minut, zaś dłuższe o całą godzinę.

Tissot Couturier GMT Michael Owen Limited Edition 2011
Tissot Couturier GMT Michael Owen Limited Edition 2011

Tissot Lady Round Bicolour

W nowym modelu dla Pań, część elementów (środkowe ogniwa bransolety, zewnętrzna krawędź koperty, wskazówki, koronka oraz cyfry 12 i 6) pokryto powłoką PVD w kolorze złotym. Elementy bransolety (w tym samym kolorze) tworzą przy styku z kopertą podłużną literę T – symbol marki. Wskazówki zegarka przypominają kształtem płatki kwiatków. Zegarek jest wodoszczelny do 30m.

Tissot Lady Round Bicolour
Tissot Lady Round Bicolour

Tissot Racing-Touch

Tissot Racing-Touch to zegarek adresowany do młodego i aktywnego użytkownika. Wyposażono go w 11 łatwych w obsłudze funkcji – między innymi: rozbudowany chronograf, funkcję dziennika, pozwalającą odnotowywać najlepsze rezultaty, wskazania dwóch stref czasowych, dwa alarmy oraz podświetlenie tarczy. Dla miłośników żeglarstwa dodano uzupełniony o kompas kalkulator pływów. Całość wzbogaca szeroki wybór kombinacji kolorów i materiałów wykończenia. I tak zegarek będzie dostępny np. w wersji czarno-pomarańczowej na pomarańczowym pasku, na stalowej bransolecie lub zaprezentowanej poniżej wersji białej i czarnej.

Tissot Racing-Touch white
Tissot Racing-Touch white
Tissot Racing-Touch black
Tissot Racing-Touch black

Tissot Seastar 1000

Tegoroczny model divera Seastar 1000 wyposażono w zawór helowy, obracający się w jednym kierunku pierścień lunety oraz pasek ze specjalnym zapięciem umożliwiającym łatwe jego przedłużenie i założenie bezpośrednio na piankę do nurkowania. Wskazówki i indeksy pokryte zostały warstwą substancji luminescencyjnej Super-LumiNova®. Wersja z chronografem mierzy aż 48 mm średnicy. Producent spore rozmiary tłumaczy łatwością dokonywania odczytów w każdej sytuacji nad i pod powierzchnią wody. Zróżnicowana linia liczy dziesięć zegarków. Obok nowej, inspirowanej tonią oceanu, błękitnej wersji PVD, w kolekcji znajdziemy zegarki z czarnymi, białymi, niebieskimi i pomarańczowymi tarczami oraz dużym wyborem metalowych bransolet i kauczukowych pasków. Czasomierz bazuje na mechanizmie automatycznym i jest wodoodporny do 300m. Wg mnie to najciekawsza propozycja Tissot na rok 2011.

Tissot Seastar 1000
Tissot Seastar 1000

Tissot T-Evocation

Kwadratową tarczę z masy perłowej zamknięto w kopercie o tym samym kształcie. Na styku bransolety i koperty producent umieścił diamenty Top Wesselton (po 11 szt. z każdej strony) tworzące literę T (logo Tissot). Całość jest wodoszczelna do 30m i – co może spodobać się Paniom – ma taką samą szerokość bransolety jak koperty.

Tissot T-Evocation
Tissot T-Evocation

Tissot T-Race Lady

Nowa, kolorowa linia Tissot T-Race Lady to sześć czasomierzy o dynamicznym wzornictwie. Od różu, przez klasyczną biel, po czarno-srebrny model w wersji high-tech. Design kolekcji dyktują elementy inspirowane światem sportowych wyścigów motocyklowych. I tak np. bezel zegarka przypomina tarcze hamulcowe profesjonalnych motocykli. Datownik ukryty został z kolei pod szkiełkiem powiększającym. Silikonowe paski dostępne są m.in. w kolorach: pomarańczowym, białym, niebieskim i różowym. Miłośnicy eleganckich kompozycji mogą zdecydować się na czarny pasek kauczukowy.

Tissot T-Race Lady
Tissot T-Race Lady

Tissot T-Race MotoGP C01.211 Limited Edition 2011

Tissot już od dekady pozostaje oficjalnym chronometrażystą i patnerem MotoGP. Z tej okazji wypuszczona została nowa, limitowana wersja chronografu T-Race MotoGP C01.211. Zegarek napędzany jest opracowanym niedawno automatycznym mechanizmem z chronografem C01.211. Cechy szczególne czasomierza to jaskrawe, pomarańczowe wskazówki i inne detale w tym kolorze, jak również złożony układ subtarcz chronografu oraz czarna powłoka PVD koperty wykonanej ze stali szlachetnej 316L. Mechanizm można oglądać przez przeszklony dekiel, o wzornictwie naśladującym koło wyścigowego motocykla. Zegarek dostępny będzie zimą, w limitowanej edycji, numerowanej do 2011 sztuk.

Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2011
Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2011
Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2011
Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2011

Tissot Tradition G15.561

To pierwszy w historii marki Tissot zegarek z analogowym, wiecznym kalendarzem. Funkcja wiecznego kalendarza będzie pracowała bez zakłóceń i bez konieczności korekty ustawień przez cały XXI wiek, automatycznie uwzględniając lata przestępne. Zegarek ma giloszowaną tarczę oraz kopertę o eleganckim kształcie. Kwarcowy mechanizm opisywanego modelu wyposażono we wskaźnik wyczerpania baterii (EOL).

Tissot Tradition G15.561
Tissot Tradition G15.561

Tissot T-Tempo

T-Tempo Gent Automatic to zupełnie nowy zegarek w kolekcji Tissot. Nazwa modelu inspirowana jest włoskim słowem oznaczającym “czas” oraz określającym rytm w muzyce. W kolekcji znajdują się cztery modele. Dwa z nich mają srebrzyste stalowe koperty i tarcze w kolorze srebrnym lub czarnym. Pozostałe natomiast – kontrastujące wykończenia bicolour uzyskane dzięki wykorzystaniu powłoki PVD w kolorze złotym. One także dostępne są z tarczami srebrną lub czarną. Cechy charakterystyczne to duże wskazówki, trójwymiarowe indeksy oraz eleganckie bransolety ze smukłymi, symetrycznymi ogniwami. Zegarek jest wodoszczelny do 100m.

Tissot T-Tempo
Tissot T-Tempo
źródło: Tissot