Basel 2012: Tissot

Rok 2012 przyniesie bogatą kolekcję zegarków Tissot. Wśród nich znajdziemy sportowe czasomierze objęte limitacjami, nowe propozycje dla Pań w ramach linii T-Touch czy odświeżony model PR 516.

Tissot T-Race MotoGP C01.211 Limited Edition 2012

Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2012
Tissot T-Race MotoGP C01.211 LE 2012

Prezentację nowości marki Tissot rozpocznę od modelu T-Race MotoGP C01.211 Limited Edition 2012. W stalowej kopercie zamknięto automatyczny mechanizm z chronografem C01.211, który widoczny jest przez przeszklony dekiel. Od góry całość zabezpiecza odporne na zarysowania szkło szafirowe ze lupką powiększającą nad datownikiem (na godz. 3). Zegarek utrzymany jest w kolorystyce czarno-żółto-białej. Tarcza przypomina deskę rozdzielczą motocykla, a pierścień koperty – tarczę hamulca. Wodoodporny do 100m zegarek dostarczany będzie na silikonowym pasku z zapięciem na które naniesiono logo MotoGP. Sam pasek jest czarny i zdobi go z jednej strony żółta linia, a z drugiej wzór inspirowany bieżnikiem wyścigowych opon. Ciekawostką jest również fakt, że pudełko od zegarka jest równocześnie rotomatem. Opisywany model został objęty limitacją do 2012 sztuk. Na tarczy, która jest częściowo czarna, a częściowo biała, znajdziemy trzy tarczki (na godz. 6, 9 i 12) oraz skalę tachymetru. Centralne wskazówki (godzinową i minutową) wypełniono sporą ilością substancji świecącej. Wskazówki odpowiadające za pomiar czasu przy użyciu stopera (centralna sekundowa i małe wskazówki liczników) mają kolor żółty.

Tissot T-Race MotoGP Limited Edition 2012

Tissot T-Race MotoGP Limited Edition 2012
Tissot T-Race MotoGP Limited Edition 2012

Drugim limitowanym modelem, dedykowanym miłośnikom jednośladów jest Tissot T-Race MotoGP Limited Edition 2012. Pracujący w oparciu o kwarcowy mechanizm zegarek, prócz funkcji stopera i skali tachymetru, oferuje właścicielowi pomiar czasu w drugiej strefie. Podobnie jak w poprzednim modelu, tak i tu dominuje kolorystyka czarno-żółta i w wielu miejscach widać inspirację sportami motorowymi. Specjalna edycja zegarka z tarczą z włókien węglowych oraz logo MotoGP nadrukowanym na szklanym deklu koperty będzie dostępna w limitowanej ilości 8888 sztuk.

Tissot T-Touch II Lady

Tissot T-Touch II Lady
Tissot T-Touch II Lady

Nowy model z linii T-Touch oferuje 13 funkcji, wśród których znalazły się między innymi kompas, prognoza pogody czy wysokościomierz. Dostęp do wybranej opcji uzyskuje się po naciśnięciu dotykowego szkła wodoszczelnego do 100 metrów zegarka. Kwarcowe „serce” wyposażono we wskaźnik wyczerpania baterii (EOL). Kopertę nowego T-Toucha wykonano z odpornego na wpływ pól magnetycznych polerowanego tytanu, a bezel jest obrotowy. Szafirowe, dotykowe szkiełko pokryto powłoką antyrefleksyjną. Widoczna pod nim tarcza wykonana została z masy perłowej, a rolę indeksów pełnią brylanty Top Wesselton. Zegarek trafi na ręce przyszłych właścicielek na bransolecie z polerowanego tytanu z zapięciem zabezpieczonym przyciskami, na silikonowym pasku z zapięciem bransoletowym zabezpieczonym przyciskami lub na skórzanym pasku z zapięciem motylkowym zabezpieczonym przyciskami.

Tissot Heritage PR 516

Tissot Heritage PR 516
Tissot Heritage PR 516

Tissot Heritage PR 516 to zegarek, którego oryginał święcił triumfy w latach 60-tych XX wieku. Nowa wersja stanowi udane połączenie stylu retro i nowoczesnych trendów high-tech. Wewnątrz mierzącej 40mm stalowej koperty (lub koperty pokrytej powłoką PVD o barwie żółtego złota) przeszklonej szafirowym deklem, pracuje automatyczny mechanizm. Czarną, niebieską lub srebrną tarczę zabezpiecza od góry odporne na zarysowania szafirowe szkiełko. Z tarczy odczytamy datę, dzień tygodnia (okienko na godz. 3) oraz godziny, minuty i sekundy (te ostatnie przy pomocy centralnej wskazówki w kolorze czerwonym). Opisywany model jest wodoszczelny do 100 metrów i dostępny będzie na skórzanym pasku lub bardzo ciekawej bransolecie ze stali szlachetnej 316L, z dużymi otworami w jej monolitycznych częściach.

Tissot Pocket Watch 1920

Tissot Pocket Watch 1920
Tissot Pocket Watch 1920

Design zegarka inspirowany jest modelami z lat 20-tych ubiegłego stulecia. Mechaznim z ręcznym naciągiem zamknięto wewnątrz stalowej koperty otoczonej skórzanym paskiem w kolorze czarnym lub brązowym. Mineralne szkiełko stanowi nawiązanie do przeszłości, a nowoczesny kształt wskazówek, indeksów i cyfry 12 ma być przeciwwagą i połączeniem historii ze współczesnością. Na dwukolorowej tarczy znajdziemy małą sekundę (godz. 6) i otwór, przez który widać część pracującego mechanizmu. Zegarek przeznaczony jest głównie dla kolekcjonerów.

Tissot Classic Gent Gold

Tissot Classic Gent Gold
Tissot Classic Gent Gold

Jeden z najbardziej klasycznych modeli marki Tissot. Dostępny ze srebrną lub czarną tarczą na pasku z brązowej lub czarnej skóry zegarek napędza automatyczny mechanizm. Zamknięto go w kopercie ze stali z pierścieniem lunety z 18-karatowego różowego złota. Ascetyczny desing sprowadza się do nakładanych indeksów godzinowych i rzymskiej XII oraz centralnych wskazówek (godzinowej i minutowej) i tarczki małej sekundy (w okolicy godz. 6).

Tissot PRS 330 Tony Parker Limited Edition 2012

Tissot PRS 330 Tony Parker Limited Edition 2012
Tissot PRS 330 Tony Parker Limited Edition 2012

W limitowanej edycji dedykowanej Tony’emu Parkerowi uwypuklono numer koszykarza – 9. Oznaczenie tej godziny ma intensywny pomarańczowy kolor, tak jak piłka, z której korzystają zawodnicy NBA. Warto również zwrócić uwagę na detale, takie jak ozdobny pasek okalający koronkę i przyciski, czy inicjał T, który jest delikatnie wygrawerowany na boku koperty przy styku z pomarańczowym paskiem. Można go odnaleźć także w profilu lekkich szkieletowych wskazówek. Specjalny model będzie dostępny w edycji limitowanej do 4999 sztuk. Szklany dekiel każdego czasomierza ozdobi nadruk z logo francuskiej gwiazdy NBA.

źródło: Tissot
edycja: Tomasz Kiełtyka