Wywiad Alexandre Peraldi (Design Director, Baume&Mercier)

Alexandre Peraldi to osoba, której w dużej mierze zawdzięczamy obecny kształt kolekcji Baume&Mercier. W rozmowie pytamy o proces powstawania zegarka, nawiązania do modeli historycznych i różnice pomiędzy pierwszymi szkicami, a końcowymi produktami.

B&M to marka, która w ramach Richemont Group oferuje zegarki z najniższej półki cenowej. Warto w tym miejscu dodać „póki co”. Mam przeczucie, że z roku na rok właściciel będzie starał się windować ceny i pozycjonować ją wyżej. Przykładem niech będzie tegoroczny Clifton w złotej kopercie i z werkiem La Joux-Perret.

Alexandre Peraldi (Baume&Mercier)
Alexandre Peraldi (Baume&Mercier)

Za projektami wszystkich modeli stoi Alexandre Peraldi, osoba z którą miałem okazję rozmawiać już wielokrotnie. Tym razem udało mi się zarejestrować krótki wywiad także dla Was. Dyrektor działu projektantów na spotkanie stawił się jak zwykle w „skilcie”, bo jak mawia „Kilt jest zbyt szkocki, a spódnica zbyt kobieca” („A kilt is too Scottish, skirt is too feminine”). Peraldi to naprawdę właściwa osoba na właściwym stanowisku – kocha swoją pracę (widać to po często bardzo emocjonalnym zachowaniu). Myślę, że wielu z Was zmieniłoby nastawienie do B&M już po godzinie spędzonej na słuchaniu przeróżnego rodzaju ciekawych anegdot, którymi Alexandre sypie z rękawa w ilości nieograniczonej.

Realizacja i tłumaczenie: Tomasz Kiełtyka