Baume & Mercier Hampton

Zegarki z tegorocznej, odświeżonej linii Hampton to ciekawa propozycja dla ludzi ceniących elegancję i wygodę na nadgarstku. Charakterystyczny kształt koperty i profilowane szafirowe szkiełko to tylko niektóre cechy czasomierzy.

Baume & Mercier zajmuje się tworzeniem zegarków od 1830 roku. Przez 180 lat szwajcarskiemu producentowi udało się stworzyć wiele eleganckich, sportowych i casualowych czasomierzy. Od 1988 firma weszła w skład Richemont Group, a od 2009 na jej czele stoi Alain Zimmermann. To on wprowadził slogan „Life is about moments” („Życie to radość chwili”) definiując tym samym grupę odbiorców marki – mają być nimi głównie osoby, obdarowujące innych zegarkami przy specjalnych okazjach.

Baume & Mercier Hampton - model historyczny
Baume & Mercier Hampton - model historyczny

Zaprezentowane w tym roku czasomierze stanowią nawiązanie do modelu historycznego z lat 40-tych. Odwołania widać między innymi w profilowanym szafirowym szkiełku czy charakterystycznym kształcie (zaokrąglenia) koperty. Wśród nowych akcentów – bo i takich nie zabrakło – znalazły się natomiast przeprojektowane wskazówki o kształcie miecza.

Alexandre Peraldi (po lewej) z ekipą projektantów
Alexandre Peraldi (po lewej) z ekipą projektantów

Warto dodać, że Alexandre Peraldi – szef działu projektantów – wraz ze swoją ekipą udał się do nadmorskiego Hamptons, gdzie pośród wspaniałych rezydencji, pięknego piasku i morza szukano inspiracji dla tegorocznej linii Hampton. Z Alexandrem miałem okazję dłużej porozmawiać – na temat procesu projektowania zegarka – podczas tegorocznego SIHH. Jako, że uzyskane informacje były bardzo ciekawe, mam nadzieję, że całość uda się powtórzyć w formie wywiadu.

Kolekcja dla Pań

Baume & Mercier Hampton 10024
Baume & Mercier Hampton 10024

Zegarki dla Pań mierzą 27x40mm i zachowały charakterystyczny dla pierwowzoru kształt. Modele dostępne są na pasku z satyny, ze skóry aligatora lub polerowanej stalowej bransolecie z satynowanymi wykończeniami.

Baume & Mercier Hampton 10025
Baume & Mercier Hampton 10025
Baume & Mercier Hampton 10025
Baume & Mercier Hampton 10025

„Bogatsze” modele dostępne są w kilku wersjach. W jednej z nich 20 diamentów (0,73 karata) umieszczono w zaokrąglonej części koperty (po bokach). Druga to podwójne rzędy diamentów na kopercie, na godzinie 12 i 6 (łącznie 36 diamentów o wadze 0,48 karata). I w końcu wersja najdroższa – z diamentami po bokach oraz u góry i u dołu (80 diamentów o wadze 1,78 karata).

Baume & Mercier Hampton 10026
Baume & Mercier Hampton 10026

Dekiel zegarków ozdobiono wzorem „Sundeck décor”, zaprojektowanym przez Baume & Mercier. Pozwala on na naniesienie spersonalizowanego przesłania.

Kolekcja dla Panów

Baume & Mercier Hampton 10026
Baume & Mercier Hampton 10026

Wśród standardowych czasomierzy dla Panów znalazły się modele z automatycznym mechanizmem (ETA 2895) i małą sekundą na godz. 6, w rozmiarze 32x45mm oraz z automatycznym werkiem z chronografem (ETA 2894), w rozmiarze 30x47mm. Tarcze zaprezentowanych zegarków dostępne są zawsze w dwóch odcieniach np. połączenie czerni i brązu lub czerni i antracytu. Całość dostarczana jest na pasku ze skóry aligatora z regulowanym zapięciem na zatrzask.

Baume & Mercier Hampton
Baume & Mercier Hampton

Modele droższe (chronografy w rozmiarze 34x47mm) bazują na własnym werku Richemont (brak szczegółowych informacji) i mają rezerwę chodu na poziomie 65 godzin. Przeszklony dekiel pozwala na obserwację pracy mechanizmu (warto zwrócić uwagę na personalizowany, zdobiony rotor). Wersja w czerwonym złocie pracuje na mechanizmie La Joux-Perret 736-2 (21.600 A/h; 21 kamieni) z ręcznym naciągiem i gwarantuje 42-godzinną rezerwę chodu.

Baume & Mercier Hampton 10033
Baume & Mercier Hampton 10033

Poniżej prezentujemy galerię modeli Baume & Mercier Hampton:

Film reklamowy Baume & Mercier

źródło: Baume & Mercier
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka