SIHH 2015: Baume & Mercier (Live)

Rok 2015 przyniósł nowe modele praktycznie we wszystkich flagowych kolekcjach Baume&Mercier – od Classimy przez Hampton po Clifton. Marka zmieniła również grupę docelową.

Baume & Mercier była dawniej jedną z najbardziej cenionych manufaktur. Jeszcze w latach 20. minionego stulecia nagrodzona dyplomem za wytworzenie największej ilości mechanizmów sygnowanych Pieczęcią Genewską, dziś – nad czym ubolewam – stanowi najniżej pozycjonowaną firmę w portfolio Richemont Group (właściciela marek takich jak Vacheron Constantin, Jaeger-LeCoultre, IWC, A.Lange&apm;Sohne, Cartier i wielu innych). Więcej o historii B&M możecie przeczytać TUTAJ.

Hasłem reklamowym Baume&Mercier pozostaje wprowadzony w 2009 roku przez Alaina Zimmermanna (CEO) slogan „Life is about moments” („Życie to radość chwili”). Zmieniła się natomiast grupa docelowa. Kilka lat temu modelowym klientem firmy był dobrze sytuowany, spędzający weekendy w Hamptons biznesmen. Teraz B&M pragnie zdobyć nadgarstki młodych ludzi – przede wszystkim studentów. Podpisane z niektórymi wyższymi uczelniami umowy mają zagwarantować, że najlepsi studenci podczas wręczania dyplomów otrzymają również zegarki sygnowane logo Φ. Tym sposobem marka chce przyzwyczajać do swoich produktów i budzić pozytywne skojarzenia. Na prezentowanych podczas SIHH filmach pojawiały się również grupy młodych ludzi w różnych życiowych sytuacjach, takich jak rozpoczęcie pierwszej pracy albo oświadczyny. Krótko mówiąc – królowała młodość i radość. A jak wyglądają tegoroczni debiutanci?

Clifton

Do zaprezentowanej po raz pierwszy dwa lata temu kolekcji Clifton dołączy teraz model Big Date and Power Reserve. W związku z tym, że opisywaliśmy go już dokładniej TUTAJ, teraz tylko kilka na zdjęć „na żywo”.

Baume&Mercier Clifton
Baume&Mercier Clifton

Hampton

Kolekcja Hampton zadebiutowała w 1994 roku. Na obchodzone niedawno temu 20. urodziny linii, firma Baume & Mercier przygotowała dwa nowe modele o wymiarach 31mm x 47 mm i grubości 10mm, które zasilą automatyczne mechanizmy. Opisywaliśmy je już dokładniej TUTAJ. A oto jak prezentują się „na żywo”.

Baume&Mercier Hampton
Baume&Mercier Hampton
Baume&Mercier Hampton
Baume&Mercier Hampton

Classima

Nowe Classimy – kluczowa linia premier tegorocznego SIHH – zasiliły zarówno kolekcję męską jak i damską. Wersja dla panów otrzyma 40mm koperty ze stali lub bi-color o średnicy 40mm. Za napęd zegarka posłuży automatyczny mechanizm Sellita SW200, widoczny przez przeszklony szafirowym szkiełkiem dekiel. W przypadku kolekcji dla Pań, średnica koperty (opcjonalnie wysadzanej diamentami) wyniesie 36,5mm, natomiast do jej środka trafi – w zależności od wariantu – mechanizm automatyczny (ETA 2892) lub kwarcowy (ETA E64.041). Swego rodzaju nowością jest ozdobienie tarczy zegarków z damskiej kolekcji słonecznym giloszowaniem.

Baume&Mercier Classima
Baume&Mercier Classima
Baume&Mercier Classima
Baume&Mercier Classima

Na deklu zegarka będzie można opcjonalnie wygrawerować wybraną dedykację.

Baume&Mercier Classima
Baume&Mercier Classima

A oto nowości w kolekcji Classima dla panów…

Baume&Mercier Classima - kolekcja męska
Baume&Mercier Classima – kolekcja męska

…oraz dla pań.

Baume&Mercier Classima - kolekcja damska
Baume&Mercier Classima – kolekcja damska