TAG Heuer Monaco Bamford z kopertą z włókna węglowego – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Nowe, czarno-niebieskie Monaco stanowi fuzję nowoczesnych materiałów z klasyczną, kwadratową  bryłą zegarka. Za projekt odpowiada specjalista od zegarkowego tuningu i oficjalny partner TAG Heuera – firma Bamford Watch Department.

Nie znam miłośnika zegarków, który nie kojarzyłby modelu Monaco. O charakterystycznym „kwadraciaku” pisaliśmy już wiele razy (do poczytania TUTAJ), ale w tym miejscu szczególnie polecam Wam tekst – Kultowe zegarki: TAG Heuer Monaco.

Teraz, kiedy znacie już dzieje legendarnego zegarka, warto wspomnieć, że od zeszłego roku można zamawiać go nie tylko w sieci sprzedaży szwajcarskiej marki, ale również u najsłynniejszego tunera czasomierzy i oficjalnego partnera TAG-a – w firmie Bamford Watch Department (BWD). Na stronach www.bamfordwatchdepartment.com dostępna była do tej pory bazowa wersja czasomierza, którą każdy mógł skomponować według własnego widzimisię (np. ekstrawagancka żółta tarcza z czerwonymi tarczkami i białymi wskazówkami). Teraz oferta rozszerzy się o wyjątkową edycję, dostępną wyłącznie w butikach TAG Heuera oraz jego sklepie internetowym (zakupy możliwe są wyłącznie w wybranych krajach). Mowa o Monaco w 39 mm kopercie z włókna węglowego.

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

Podobnie jak w pierwowzorze, tak i tu koronka trafiła na lewą stronę. Wykonano ją ze stali powleczonej czarnym PVD (tak jak przyciski chronografu), a widoczne w bocznej powierzchni, wygrawerowane logo Heuera wypełnione zostało lakierem w kolorze Aqua Blue.

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

Specyficzny niebieski kolor (kojarzony z firmą Bamford) wykorzystano także do nadrukowania ringu otaczającego podziałkę sekundową oraz jako tło tarczki małej sekundy i licznika chronografu. Jeśli jesteśmy przy tych elementach, zwróćcie uwagę na nawiązujący do modeli historycznych sposób nanoszenia cyfr (w rzędach, a nie naokoło).

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

Odcień Aqua Blue znajdziemy w wielu innych miejscach np. na zakończeniach wskazówek (godzinowej i minutowej), na ramce okalającej okienko daty (także cyfry na dysku datownika wykonano w tym kolorze) oraz lakierze pokrywającym centralną wskazówkę sekundnika stopera. Na niebiesko świeci również luminowa.

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

TAG Heuer Monaco w wariancie Bamford zasili Calibre 11, czyli automatyczny mechanizm na bazie Sellity SW300-1 (4Hz, 40h rezerwy chodu). Zegarek trafi do przyszłych właścicieli na czarnym pasku ze skóry aligatora i został wyceniony na 7.500CHF (~30.000PLN).

TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford
TAG Heuer Monaco Bamford

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Monaco Bamford Watch Department

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Monaco Bamford Watch Department
Ref. CAW2190.FC6437
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 11
Rezerwa chodu (h) 40
Tarcza czarna
Koperta kwadratowa, z włókna węglowego
Średnica (mm) 39
Wodoszczelność 100m