TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition [dostępność, cena]

Logotyp Gulf – połączenie niebieskiego, bieli i pomarańczu – ma już 50 lat. Z tej okazji, kojarzone ze słynnym producentem olejów samochodowych barwy oraz znak firmowy trafiły na tarczę specjalnej edycji kultowego, kwadratowego modelu Monaco.

Jeśli lubicie motoryzację i kochacie zegarki, to istnieje bardzo niewielka szansa, że nie widzieliście zdjęcia Steve’a McQueena z planu filmu „Le Mans” (1971), z Heuerem na nadgarstku i logiem Gulf na śnieżnobiałym kombinezonie. To tak naprawdę od tego momentu zaczęła się popularność Monaco, który był pierwszym zegarkiem z kwadratową, wodoszczelną kopertą i mechanizmem z automatycznym naciągiem. Więcej o historii modelu Monaco przeczytacie TUTAJ.

Steeve McQueen i Heuer Monaco
Steeve McQueen i Heuer Monaco

Monaco Gulf Special Edition jest najnowszą, jedną z bardzo wielu wariacji zegarka, jakie powstały na przestrzeni lat. Pod lekko wypukłym, szafirowym szkiełkiem widać granatowy, ozdobiony szlifem słonecznym cyferblat z białymi tarczkami (licznik 30-minutowy chronografu oraz mała sekunda), a także pionowymi pasami: niebieskim i pomarańczowym.

Tegoroczny Monaco Gulf nie jest pierwszym zegarkiem w historii, na którego cyferblacie znalazło się logo firmy Gulf. Wcześniej kolorowe pasy ozdobiły m.in. Monaco CW2118 z 2005 roku, Monaco CW211A z 2007 roku oraz Monaco CAW2113 z 2009 roku.

TAG Heuer Monaco Gulf - tarcza
TAG Heuer Monaco Gulf – tarcza

Nowiutki, jeszcze pachnący świeżością „Gulf” to 39mm koperta ze stali o klasie wodoszczelności 100m, w której wnętrzu zamknięto Calibre 11 (ETA 2892 z modułem stopera Dubois-Depraz) – 4Hz werk z automatycznym naciągiem i 40-godzinną rezerwą chodu. Całość zestawiono z niebieskim paskiem ze skóry cielęcej z pomarańczowymi przeszyciami, zakończony klamerką na zatrzask.

TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition
TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition

Zegarek dostępny będzie póki co tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyceniono go na 5.900USD (~21.000PLN).