Bamford Watch Department oficjalnym tunerem zegarków TAG Heuer

Bamford Watch Department – chyba najbardziej znana firma zajmująca się zegarkowym tuningiem – ogłosiła rozpoczęcie współpracy z marką TAG Heuer. Od teraz każdy może niemal dowolnie przeprojektować, a następnie zamówić jeden z trzech modeli: Monaco, Autavia lub Calibre 5.

Brytyjski Bamford Watch Department (BWD) od lat przerabia kultowe czasomierze ściśle pod upodobania klientów. Znany do tej pory przede wszystkim z modyfikowania seryjnych Rolexów, od niedawna oficjalnie personalizuje również zegarki Zenith i Bvlgari. Teraz do tego portfolio dołączyła kolejna marka z grupy LVMH – TAG Heuer.

BWD & TAG Heuer
BWD & TAG Heuer

Na początku BWD pozwoli stuningować jeden z trzech modeli: prostą Carrerę Calibre 5, sportową reedycję Autavii (przetestowaną przez nas TUTAJ) lub kultowe Monaco. Każdy chętny ma szansę niemal dowolnie zmodyfikować kolorystykę tarczy, loga, dodatków (napisy, skale, okienko daty, dysk daty i kolor czcionki), materiał powłoki koperty, indeksów, wskazówek lub bransolety, tworząc w ten sposób unikatowy zegarek, który będzie idealnie odpowiadał jego gustowi. Wisienką na torcie są własne inicjały na tarczy. Jak informują obie firmy, ilość możliwych wariantów jest praktycznie nieograniczona.

BWD & TAG Heuer
BWD & TAG Heuer

Zakupu podrasowanych TAGów da się dokonać na kilka sposobów. Przede wszystkim – i to najwygodniejsza opcja – poprzez stronę internetową BWD, na której firma udostępnia interaktywne narzędzie do budowania wymarzonego czasomierza (z podglądem zmian „na żywo”). Jeśli wolicie, istnieje opcja osobistego zamówienia w wybranych salonach Bamford lub TAG Heuer, gdzie dostępne będą również gotowe, przykładowe modele.

BWD & TAG Heuer
BWD & TAG Heuer

Na koniec trochę o cenach. Przeprojektowana Carrera Calibre 5 to wydatek zaczynający się od 4.500GBP (~21.500PLN). W przypadku Autavii mówimy o kwocie od 7.000GBP (~33.500PLN), a przy Monaco od 7.500GBP (~35.700PLN).

Więcej informacji na stronie Bamford Watch Department.