TAG Heuer Carrera Calibre 16 w odświeżonej wersji [cena]

Carrera od lat pozostaje jednym z najbardziej znanych sportowych zegarków na świecie. TAG Heuer pokazał właśnie jego delikatnie przeprojektowaną wersję, dostępną w kilku różnych wariantach.

O bogatej historii modelu Carrera i jego licznych związkach ze światem wyścigów samochodowych pisaliśmy obszernie w artykule z cyklu #KultoweZegarki (do poczytania TUTAJ). Na przestrzeni lat popularny chronograf doczekał się niezliczonej ilości wersji (od prostych, po te z tourbillonem), a rok temu – z okazji 55. urodzin kolekcji – Szwajcarzy pokazali mocno sportowy i inspirowany modelami sprzed lat wariant Carrera Calibre 16 (więcej o nim – TUTAJ). Teraz, podobnie jak w świecie samochodów, zegarek poddano lekkiemu liftingowi. Dzięki temu stał się nieco bardziej elegancki, choć nie utracił sportowego zacięcia.

TAG Heuer Carrera Calibre 16
TAG Heuer Carrera Calibre 16

Carrera Calibre 16 z 2019 roku dostępna będzie w stalowej kopercie (WR100m) o średnicy 41 mm. Przeprojektowana obudowa ma teraz nieco mniejsze uszy (przez co w założeniu powinna lepiej przylegać do nadgarstka), a jej powierzchnię poddano częściowo polerowaniu, a częściowo szczotkowaniu. TAG Heuer przygotuje dwie wersje zegarka – z tarczą w kolorze czarnym (ozdobioną szlifem słonecznym) lub niebieskim. Pasujący do niej kolorystycznie bezel osadzono – co jest nowością w tym modelu – bez wykorzystania metalowego, otaczającego go ringu.

TAG Heuer Carrera Calibre 16
TAG Heuer Carrera Calibre 16

Na cyferblacie widać tarczkę małej sekundy (na godz. 9) oraz dwa powiększone, otoczone metalową ramką liczniki chronografu. Kompozycję uzupełniają nakładane indeksy (wypełnione paskiem luminowy) oraz okienko daty z rameczką (na godz. 3).

Aby przełamać dominujący kolor, TAG Heuer wprowadził pomarańczowe (w wersji z niebieską tarczą) albo czerwone (w wariancie z czarnym cyferblatem) akcenty. Barwy te znajdziemy na końcówkach wskazówek powiązanych ze stoperem, jako wypełnienie żłobienia wokół przycisku start/stop chronografu, na łuku widocznym przy zewnętrznej części tarczy, pomiędzy godz. 1 a 3 (pierwszy kwadrans) oraz na przeszyciu skórzanego paska.

Za napęd nowej Carrery posłużył tytułowy Calibre 16, czyli werk na bazie ETY 7750 (4Hz, 42h rezerwy chodu).

Zegarek trafi do sprzedaży na skórzanym, perforowanym pasku lub stalowej bransolecie. W pierwszym przypadku cena to 4 200 CHF (~16 800 PLN), a w drugim 4 350 CHF (~17 400 PLN).

TAG Heuer Carrera Calibre 16

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Carrera Calibre 16
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 16
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza niebieska lub czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta