TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph – Basel 2018

Jeden z najbardziej znanych chronografów – Carrera – świętuje w tym roku 55. urodziny. Na tę okazję TAG Heuer przygotował mocno sportowy wariant zegarka, inspirowany światem motoryzacji i wzornictwem stoperów sprzed lat.

W 1963 roku Jackowi Heuerowi udało się stworzyć minimalistyczny czasomierz, którego oficjalna prezentacja odbyła się rok później. Autor projektu nawet w najskrytszych snach nie marzył, że niepozorna Carrera zawojuje świat, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków sportowych. Fascynująca historia tego modelu została przez nas dokładnie opisana w artykule Kultowe zegarki: TAG Heuer Carrera.

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph
TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

Podczas tegorocznych targów Baselworld, firma TAG Heuer pokazała dwie nowe referencje, które dołączą do kolekcji Carrera. Pierwsza to wariant z czarną tarczą i czarną ceramiczną wkładką bezela. W drugim przypadku wspomniane elementy są niebieskie. Oba zegarki łączy ta sama koperta (o średnicy 41 mm, wykonana z polerowanej stali) i kompozycja tarczy. Na tę ostatnią składają się dwa sporych rozmiarów liczniki stopera (na godz. 12 – 30-minutowy, a na 6 – 12-godzinny) oraz tarczka małej sekundy (na godz. 9). Żeby nie było nudno, TAG Heuer dodał wyraziste, czerwone akcenty m.in. wyróżnione, 10-sekundowe sektory na tarcze małej sekundy, zaznaczony pierwszy kwadrans na okalającym tarczę ringu z podziałką, obwódkę jednego z przycisków stopera oraz lakierowane wskazówki chronografu.

Zegarki od góry zabezpieczać będzie szafirowe, lekko wypukłe szkiełko z powłoką antyrefleksyjną. Po drugiej stronie zdecydowano się wykorzystać pełny, dokręcany dekiel, pod którym pracować będzie mechanizm Calibre 16, czyli „tykającą” z częstotliwością 4Hz konstrukcję na bazie ETA 7750.

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph
TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

Poza stroną wizualną także skala tachymetru (dzięki której – w połączeniu ze stoperem – można zmierzyć prędkość obiektu) ma nawiązywać do wyścigów samochodowych, czyli konkurencji, z którą Carrera kojarzona była przed laty.

Dla miłośników bransolet TAG Heuer przygotował wersję niebieską. Jeśli wolicie modele na pasku, pozostaje wariant w czerni, który sparowano ze skórzanym paskiem z czerwonymi przeszyciami.

Ceny nie są jeszcze znane.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Carrera Calibre 16 Chronograph
Ref. CV201AP.FC6429 (wersja czarna), CV201AR.BA0715 (wersja niebieska)
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 16
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna lub niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta