SIHH 2016: IWC Schaffhausen „Night Photo Shoot” – Pilot’s Watches [dużo zdjęć]

Przy okazji naszej tegorocznej wizyty w Genewie na SIHH nie mogliśmy sobie odmówić sfotografowania kilku modeli z nowej kolekcji pilotów IWC w przestrzeni zaaranżowanej w klimatach lotniczych.

Pawilony IWC Schaffhausen na Salon International de la Haute Horlogerie to swego rodzaju małe, architektoniczne perełki. Ponieważ marka lubi na każdą kolejną edycję genewskiej imprezy wybierać motyw przewodni w formie konkretnej linii zegarków, projekt stoiska również wpisuje się w tę koncepcję. Tym razem centralny punkt stanowił podwieszony zaraz nad wejściem, wiernie odwzorowany model brytyjskiego myśliwca Spitfire. W aranżacji wnętrza wykorzystano także jego potężny silnik. Prywatny gabinet CEO IWC – Georgesa Kerna – do złudzenia przypominał z kolei wnętrze prywatnego odrzutowca, a cały projekt spoił przestronny bar, skórzane meble i wielka ściana pełna lotniczych suwenirów. Wszystko zaprojektowano z pietyzmem i pomysłem. W poprzednich latach pawilon był stylizowany na wyścigowy garaż (w roku Ingenieura) lub mini-oceanarium (kiedy tematem przewodnim była seria Aquatimer).

IWC na SIHH 2016
IWC na SIHH 2016
IWC na SIHH 2016
IWC na SIHH 2016

Fotograficzne realia podczas targów sprowadzają się na ogół do niewielkiej, słabo oświetlonej przestrzeni w zestawie z koniecznością wyrywania sobie zegarków i obijania się łokciami z innymi dziennikarzami. Pomysł na wieczorną sesję foto w zamkniętej dla gości, a w pełni dostępnej dla dziennikarzy przestrzeni był absolutnym strzałem w dziesiątkę, który zresztą inne marki powinny z premedytacją od IWC skopiować. A oto, co udało mi się uwiecznić, niestety przy wybitnie ograniczonym talencie fotograficznym.

IWC Pilot’s Heritage Watch – więcej TUTAJ.

IWC Pilot's Heritage Watch 48
IWC Pilot’s Heritage Watch 55
IWC Pilot's Heritage Watch 48
IWC Pilot’s Heritage Watch 48

IWC Pilot’s Watch Mark XVIII – więcej TUTAJ.

IWC Pilot's Watch Mark XVIII
IWC Pilot’s Watch Mark XVIII
IWC Pilot's Watch Mark XVIII
IWC Pilot’s Watch Mark XVIII

IWC Pilot’s Watch – Chronographs

IWC Pilot's Watch Chronograph
IWC Pilot’s Watch Chronograph
IWC Pilot's Watch Chronograph "Le Petit Prince"
IWC Pilot’s Watch Chronograph „Le Petit Prince”

IWC Big Pilot’s Watches

IWC Big Pilot's Watch Annual Calendar "Le Petit Prince"
IWC Big Pilot’s Watch Annual Calendar „Le Petit Prince”

Więcej o nowej kolekcji IWC Pilot’s Watches przeczytacie TUTAJ. Niebawem powinniśmy też przetestować dla Was dwa z tworzących ją modeli.

IWC Pilot's Heritage Watch 55
IWC Pilot’s Heritage Watch 55