Prezentacja modelu OMEGA Constellation Petite Seconde w Polsce

16 listopada 2016 roku w swoim warszawskim butiku Omega pokazała premierowo mechaniczny model Constellation z małą sekundą. Zaproszeni goście mogli również zapoznać się z ofertą biżuterii i wystawą damskich modeli muzealnych.

Omega Constellation Petit Seconde to pierwszy model dla kobiet z tytułową małą sekundą, który otrzymał certyfikat Master Chronometer. W tym celu przeszedł liczne, rygorystyczne testy, potwierdzające m.in. dokładność chodu oraz wysoką odporność na pola magnetyczne. O szczegółach dotyczących zegarka przeczytacie TUTAJ.

Omega Constellation Master Chronometer Small Seconds
Omega Constellation Master Chronometer Small Seconds

W trakcie wieczornego spotkania zaproszeni goście mogli także zapoznać się z damskimi modelami vintage. Ściągnięto je specjalnie na tę okazję wprost ze znajdującego się w szwajcarskim Biel muzeum Omegi. Mowa m.in o wykładanym szafirami i brylantami platynowym zegarku biżuteryjnym w stylu Art Deco z 1924 roku oraz o dwóch modelach z 1956 roku. Omega i na tym polu ma spore doświadczenie, choć modele historyczne nie są nawet w połowie tak rozpoznawalne, jak współczesna „Konstelacja”.

Poza nową Omegą Constellation Petite Seconde oraz wspomnianymi eksponatami z muzeum zaprezentowano również biżuterię damską z kolekcji Fine Jewellery. Elementy pierścionków, bransoletek, kolczyków i naszyjników nawiązują swoim kształtem do charakterystycznych cech jakie znajdziemy w dedykowanych damom zegarkach Omegi.

Biżuteria Omega
Biżuteria Omega
Od lewej: Maxime Gourgouillat, Emilia Sawicka, Agnieszka Cegielska, Isabelle Bourquin
Od lewej: Maxime Gourgouillat, Emilia Sawicka, Agnieszka Cegielska, Isabelle Bourquin