Oris Divers Sixty-Five z bezelem z brązu – Basel 2018 [cena]

Tegoroczne targi w Bazylei przyniosły dwie nowe wersje popularnego nurka Divers Sixty-Five. Łączy je bezel wykonany z brązu, który w ramach tej kolekcji był do tej pory zarezerwowany dla limitowanych edycji.

O modelu Divers Sixty-Five pisaliśmy już wielokrotnie. Szczególnie polecamy Wam recenzje referencji z czarną (czytaj TUTAJ) oraz srebrną (czytaj TUTAJ) tarczą. Nawiązujący stylistycznie do pierwowzoru z 1965 roku zegarek od momentu pojawienia się pierwszej reedycji w 2015 roku pokazano w przeróżnych zestawieniach – zarówno kolorystycznych tarczy, jak i materiałowych koperty. Szczególną sympatię zaskarbił sobie wariant z obudową z brązu, poświęcony pierwszemu czarnoskóremu nurkowi Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych – Carlowi Brashearowi. Limitowany do 2.000 egzemplarzy zegarek (więcej o nim TUTAJ) rozszedł się błyskawicznie, a firma Oris na fali sukcesu przygotowała na ten rok model z chronografem (czytaj TUTAJ). Wykonano go – podobnie do poprzednika – z brązu, objęto limitacją… i wyprzedano na pniu. Uwagę kupujących przyciągał nie tylko projekt, ale i zyskujący coraz większą popularność w branży brąz. Materiał ten – na skutek kontaktu z wodą, potem czy wilgocią – zmienia swoją barwę, nadając zegarkowi wyjątkowości. Zarezerwowany do tej pory wyłącznie dla limitowanych egzemplarzy 65-tki brąz, teraz trafi do seryjnie produkowanych nurków Orisa.

Oris Divers Sixty-Five Bronze
Oris Divers Sixty-Five Bronze

W nowych wersjach modelu Divers Sixty-Five z brązu wykonano bezel. Jego barwa będzie współgrała z kolorem pokrytych warstwą różowego złota wskazówek i nakładanych indeksów, co nadaje całości fajny retro-look. Kompozycja umieszczonej pod mocno wypukłym, szafirowym szkiełkiem tarczy nie odbiega od poprzedników – jest prosta i czytelna (także w ciemności, dzięki wykorzystaniu dużej ilości luminowy). Dostępne będą dwa warianty zegarka – jeden z kopertą o średnicy 40 mm i okienkiem datownika na godz. 6, a drugi w rozmiarze 36 mm ze wskazaniem daty na godz. 3. Oba napędzać będzie kaliber 733 (na bazie Sellity SW 200-1) ze skromną na dzisiejsze czasy, 38-godzinną rezerwą chodu.

Oris Divers Sixty-Five i system łatwej zamiany paska
Oris Divers Sixty-Five i system łatwej zamiany paska

Zegarki oferowane będą na różnych paskach (skórzany, gumowy, NATO) lub stalowej bransolecie. W każdym wariancie zastosowano system ich łatwej wymiany, dzięki czemu można to zrobić samodzielnie – bez użycia narzędzi – w kilka chwil.

Za 65-tkę z bezelem z brązu na dowolnym z pasków trzeba będzie zapłacić 1.950CHF (~7.000PLN). Wersja na bransolecie jest droższa i kosztuje 2.150CHF (~7.750PLN).

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Oris Divers Sixty-Five

Producent Oris
Nazwa modelu Divers Sixty-Five
Ref. 01 733 7707 4354 LS (40 mm), 01 733 7747 4354 LS (36 mm)
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Caliber 733 (Sellita SW 200-1)
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza czarna
Koperta stal plus bezel z brązu
Średnica (mm) 40 mm lub 36 mm
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta, gumowy, NATO