
Omega De Ville Prestige – trzecia generacja klasyków [dostępność, cena]
Linię klasycznych zegarków De Ville Prestige poddano metamorfozie – Omega zaoferuje je w całej gamie rozmiarów, materiałów, kolorów tarcz oraz wykończenia. Ponadto mechaniczne wersje zasilą kalibry z certyfikatem Master Chronometer.
Nazwa De Ville po raz pierwszy pojawiła się w kontekście zegarków w październiku 1960 roku, jako część kolekcji Seamaster. Odnosiła się do eleganckich, prostych modeli, które śmiało moglibyśmy dziś określić mianem „garniturowców” (co podkreślał jeden ze sloganów: „Omega tak smukła, że otula twój nadgarstek”). Jako że w latach 60. XX wieku coraz większą popularność zdobywały divery, linię Seamaster postanowiono zarezerwować właśnie dla zegarków nurkowych, a klasyki z De Ville wydzielono w 1967 roku jako zupełnie odrębną kolekcję. Kolejna dekada przyniosła jej nagrodę Grand Prix Triomphe de l’Excellence Européenne, która przełożyła się na znaczący wzrost rozpoznawalności.
W 1994 roku na rynku pojawiły się pierwsze modele De Ville Prestige (DVP). Zegarki wyróżniały się kilkoma charakterystycznymi rozwiązaniami, takimi jak złożona z wielu rzędów ogniw bransoleta oraz koperta o kształcie „triple-apple bassine”. Te elementy towarzyszyły również drugiej generacji DVP z 2012 roku, w których wykorzystano werki z certyfikatem chronometru oraz opracowany przez George’a Danielsa wychwyt współosiowy Co-Axial. 2022 rok przynosi trzecią odsłonę kolekcji. Na początek Omega przygotowała 6 referencji, które różni zarówno materiał koperty, kolor tarczy, rozmiar, jak i użyty mechanizm.
Omega De Ville Prestige 41 mm Power Reserve & Small Seconds
Pierwszy z modeli to wariant z 41 mm kopertą z polerowanej stali, w której zamknięto tarczę w nowym, niebieskawym odcieniu. Jej lekko wypukła powierzchnia została udekorowana charakterystycznym, niepowtarzalnym wzorem oraz szczotkowaniem. Idąc od zewnętrznej strony cyferblatu zobaczymy wąską podziałkę sekundową w stylu railroad i nakładane indeksy godzinowe (naprzemiennie rzymskie cyfry i kulki). Centralna część projektu to tarczka małej sekundy (na godz. 9), wskaźnik rezerwy chodu wraz z okienkiem daty (na godz. 6), a także logo Omegi oraz napis, zdradzający co zegarek ma „pod maską”.

Mowa o widocznym przez transparentny dekiel kalibrze 8810, czyli taktowanym na 3,5 Hz werku z automatycznym naciągiem, wychwytem współosiowym Co-Axial, certyfikatem Master Chronometer (gwarantującym podwyższoną odporność na pola magnetyczne) oraz rezerwą chodu na poziomie 55 godzin.

Omega De Ville Prestige 41 mm Power Reserve & Small Seconds (ref. 434.13.41.21.03.001) sprzedawany będzie na skórzanym pasku w cenie 27 700 PLN.
Aktualizacja z dnia 20.07.2023 – cena to 29 200 PLN.
Omega De Ville Prestige 41 mm Small Seconds
Drugi z modeli to elegancki klasyk, w którym 41 mm kopertę ze złota Sedna połączono z niebieską, ozdobioną szlifem słonecznym tarczą. Podobnie jak poprzednio, tak i tu cyferblat jest wypukły i trafiły na niego nakładane, złote indeksy oraz okalająca całość, nadrukowana podziałka sekundowa. Wskazania godzin i minut uzupełnia tarczka małej sekundy oraz datownik.

Mechanicznym sercem zegarka jest kaliber 8802. Podobnie jak poprzednio, werk jest certyfikowany przez METAS, bazuje wychwycie Co-Axial i zapewnia 55 godzin rezerwy chodu. Omega De Ville Prestige 41 mm Small Seconds (ref. 434.53.41.20.03.001) na skórzanym pasku kosztować będzie 65 300 PLN.
Aktualizacja z dnia 20.07.2023 – cena to 68 900 PLN.
Omega De Ville Prestige 40 mm
Kolejny wariant łączy stal ze złotem Sedna – zarówno w przypadku polerowanej koperty, jak i zbudowanej z wielu ogniw bransolety. Tym razem Omega postawiła na minimalizm – srebrzystą tarczę, złote wskazówki i aplikowane indeksy oraz widoczne w dolnej części okienko daty.

Omegę De Ville Prestige 40 mm (ref. 434.20.40.20.02.001) w opcji bi-color wyceniono na 43 400 PLN.
Omega De Ville Prestige 34 mm, 30 mm, 27,5 mm
Ostatnie trzy propozycje przygotowano głównie z myślą o Paniach. Pierwszy z zegarków otrzymał lawendową, szczotkowaną tarczę, na której rolę indeksów pełnią nakładane, arabskie cyfry oraz diamenty. Poza czasem z cyferblatu odczytamy również aktualną datę. Za wskazania odpowiada kaliber 8800.

De Ville Prestige 30 mm to wariant bi-color ze srebrzystobiałą tarczą i nadrukowaną na niej bliżej centralnej części podziałką minutową. Zegarek zestawiono z bransoletą, a pod pełnym deklem zamknięto kwarcowy mechanizm.

Ostatnia i najmniejsza ze wszystkich wersji to jednocześnie wersja najbardziej biżuteryjna. Koperta i bransoleta zegarka powstały w całości z 18-karatowego złota Sedna. Projekt dopełnia wysadzany diamentami bezel oraz tarcza wykonana z białej masy perłowej.
