Longines Master Annual Calendar – zegarek z rocznym kalendarzem – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Klasyczną linię zegarków Master uzupełni dostępny w kilku wariantach model z rocznym kalendarzem, coraz częściej stosowanym przez marki pragnące zaoferować przystępne cenowo czasomierze z poważną komplikacją.

Roczny kalendarz to taka forma zegarkowego kalendarza, która zakłada że miesiące mają na przemian 30 oraz 31 dni. Mechanizm dba o to aby np. po 30 kwietnia przeskoczyć od razu na 1 maja, a po 31 maja na 1 czerwca. Jedynie raz w roku – na przełomie lutego i marca – należy dokonać ręcznej korekty wskazań. Co prawda pod względem złożoności annual calendar (roczny kalendarz) jest o wiele prostszą konstrukcją od wiecznego kalendarza (ten uwzględnia długość lutego i lata przestępne), ale i tak znacząco ułatwia życie, pozostając przy tym rozwiązaniem dużo bardziej atrakcyjnym cenowo. Na wykorzystanie takiej właśnie komplikacji zdecydował się w tym roku Longines. Mechanizm trafi do 4 czasomierzy z kolekcji Master, która swoje początki datuje na 2005 rok.

Tarcza modelu Master z rocznym kalendarzem
Tarcza modelu Master z rocznym kalendarzem

Wszystkie nowe modele Master otrzymają mierzącą 40 mm średnicy kopertę ze stali (WR30m), w której wnętrzu – pod szafirowym szkiełkiem – zamknięto kilka wariantów tarczy: czarną z rzymskimi cyframi, srebrną z cyframi arabskimi lub diamentami oraz niebieską z nakładanymi, prostymi indeksami. W pierwszych trzech przypadkach powierzchnię zdobi charakterystyczna faktura, a w ostatnim udekorowano ją szlifem słonecznym.

Longines Master Annual Calendar
Longines Master Annual Calendar

Za wskazania godzin, minut i sekund odpowiadają centralne wskazówki (w części wersji niebieszczone, a w części rodowane), a odczytu daty oraz miesiąca dokonać można z okienek widocznych na godz. 3. O komplikacji rocznego kalendarza przypomina naniesiony dumnie w dolnej części tarczy napis „Annual Calendar”.

Za napęd zegarka Longines Master Annual Calendar posłuży kaliber L897.2, czyli modyfikowana ETA A31.L81. Mechanizm wyposażono w automatyczny naciąg, a rezerwa chodu oscyluje w granicy 64 godzin. Pracującą z częstotliwością 3,5Hz jednostkę można oglądać przez szafirowe szkło dekla.

Simon Baker z zegarkiem Longines Master Annual Calendar
Simon Baker z zegarkiem Longines Master Annual Calendar

Dopełnieniem zegarka będzie stalowa bransoleta lub pasek ze skóry aligatora (w kolorze czarnym, brązowym albo niebieskim). Ceny mieszczą się w przedziale od 8.180PLN (pasek) do 9.530PLN (bransoleta).

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Longines Master Annual Calendar

Producent Longines
Nazwa modelu Master Annual Calendar
Ref. L2.910.4.51/77/78/92.x
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu L897
Rezerwa chodu (h) 64
Tarcza srebrna, czarna lub niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 40
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany, bransoleta