Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248 w bi-kolorze [dostępność, cena]

Obecny w kolekcji (Grand) Seiko od lat model GMT z mechanizmem Spring Drive i szafirowym bezelem teraz doczeka się nowego, odświeżonego wcielenia z kolorem niebieskim i elementami z żółtego złota.

Choć od testu Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE001 minęło prawie 6 lat (zajrzyjcie TUTAJ) zegarek ciągle pozostaje jednym z moich absolutnie ulubionych modeli japońskiej manufaktury. Świetny na nadgarstku, rewelacyjnie wykonany z dopieszczonymi detalami, funkcjonalna komplikacja i nietuzinkowy kaliber hybrydowy – to wszystko czyniło i czyni ten zegarek doskonałą alternatywą dla szwajcarskim klasyków GMT, nawet pokroju ikony gatunku – Rolexa GMT-Master. Niebawem Spring Drive GMT dostępny będzie w nowej, odważnej odsłonie.

Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248
Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248

SBGE248 to pod względem parametrów zegarek tożsamy z oryginałem: 44 mm koperta (14,7 mm grubości, WR 200m), stalowa bransoleta z satynowano-polerowanymi ogniwami, sygnowana koronka na wysokości godz.4, pełny dekiel oraz obrotowy bezel z szafirowego szkła z 24h podziałką z luminowy Lumibrite. Nowe są elementy z żółtego, 18ct. złota. Zrobiono z niego koronkę, bezel i aplikacje oraz wskazówki na cyferblacie. Ten z kolei jest niebieski, opatrzony szlifem słonecznym. Odcień niebieskiego – jaskrawy, nieco metaliczny – mocno kontrastuje ze złotem, dodając projektowi dawki elegancji.

Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248
Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248

Wskazania (czas, GMT, datę) napędza hybrydowy, mechaniczno-kwarcowy kaliber Spring Drive 9R66. Werk ma 3 dni rezerwy chodu, automatyczny naciąg, dokładność chodu na poziomie +/- 1s na dobę (+/- 15s miesięcznie). Datownik połączony jest ze wskazówką GMT, która pokazuje czas w systemie 24-godzinnym.

Do sklepów Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248 trafi we wrześniu. Sugerowana cena to 12 500 EUR (~53 300 PLN).

Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248
Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE248

Grand Seiko Spring Drive GMT

Producent Grand Seiko
Nazwa modelu Spring Drive GMT
Ref. SBGE248
Mechanizm inny
Symbol mechanizmu 9R66
Rezerwa chodu (h) 72
Tarcza niebieska
Koperta stal, złoto
Średnica (mm) 44
Wysokość (mm) 14,7
Wodoszczelność 200m
Pasek bransoleta