Eterna KonTiki Diver Gent – Basel 2017 [zdjęcia live, dostępność, cena]

Do limitowanej, wykonanej z brązu wersji nowego nurka KonTiki Eterna dołączyła również serię modeli w stali, w kilku wariantach kolorystycznych. Razem tworzą kompletną kolekcję.

KonTiki Bronze Manufacture z naszego artykułu TUTAJ z pewnością jest jedną z kilku najciekawszych, nurkowych premier Baselworld 2017. Zegarek na żywo wypada jeszcze lepiej niż na prasowych zdjęciach, jest świetnie wykonany, ma manufakturowe serce (kaliber 3902A) i po prostu dobrze wygląd na nadgarstku.

Eterna KonTiki Bronze Manufacture
Eterna KonTiki Bronze Manufacture

Brąz to jednakowoż nie materiał dla każdego – i tym właśnie potencjalnym klientom (albo tym, którzy nie załapią się na limitację) marka wychodzi naprzeciw z regularną kolekcją KonTiki Gent. 3 dostępne w niej modele, w sumie 5 referencji, są niczym innym jak stalowym odpowiednikiem wersji Bronze, z prawie wszystkimi jej detalami.

Eterna KonTiki Diver Gent
Eterna KonTiki Diver Gent

Seria Gent to 44mm koperta ze stali, starannie wykończona satynowaniem i polerowanymi rantami, z WR na poziomie 200m, dużą zakręcaną koronką i pełnym deklem. Zaopatrzony w duże, nakładane, trójkątne indeksy cyferblat może być czarny, niebieski albo biały, a właściwie zrobiony z dysku pokrytego luminową. Dwie pierwsze wersje zestawiono ze stalową bransoletą albo gumowym paskiem. Model z tarczą luminescencyjną jedynie z bransoletą oraz szarym bezelem.

Na bezelu każdej z wersji, zrobionym z ceramicznej wkładki, naniesiona jest specyficzna skala dekompresyjna, stworzona w latach 70. ubiegłego wieku. Skala ta – tzw. „no decompression” – pozwala oszacować czas nurkowania, który można spędzić na danej głębokości bez konieczności przystanków dekompresyjnych. Dzisiaj za nurka sam robi to komputer, kiedyś taki w sumie prosty system mógł uratować życie.

Eterna KonTiki Diver Gent
Eterna KonTiki Diver Gent

Napędem trzech centralnie zamontowanych na tarczy zegarka wskazówek jest automatyczna Seillta SW200 z 38h rezerwą chodu. Niestety kaliber in-house Eterna zarezerwowała tylko dla limitacji w brązie.

Na koniec ceny. Stalowe KonTiki Gent na gumowym pasku to koszt 1.890EUR (~7.975PLN). Na bransolecie cena rośnie do 1.990EUR (~8.400PLN). Dla przypomnienia, jeden z 300 egzemplarzy KonTiki Bronze to wydatek 2.690EUR (~11.550PLN). Do sprzedaży zegarki trafią na przełomie czerwca i lipca.