CH24.PL ma już 10 lat!

Z tej okazji zapraszamy Was do wspólnego świętowania w wyjątkowej jubileuszowej odsłonie. Wspominamy swoje początki, przypominamy pierwsze dziennikarsko-zegarkowe szlify i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania zegarek Tissot Seastar 1000 Automatic Diver.

CH24.PL – 10 lat temu i dzisiaj

Kiedy w 2009 r. startowaliśmy z portalem w założeniu poświęconym luksusowym zegarkom mechanicznym, w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że 10 lat później będziemy największym tego typu serwisem w Polsce. Krok po kroku zdobywaliśmy zaufanie Was – naszych czytelników, ale również marek zegarkowych, bez których nie moglibyśmy dostarczać tak dużej liczby autorskich materiałów. Cieszymy się, że lubicie i kolekcjonujecie zegarki, chcecie je oglądać i o nich czytać. Mamy nadzieję, że pomogliśmy niejednemu czytelnikowi rozpocząć zegarkową przygodę i wybrać swój pierwszy, dorosły, „prawdziwy” czasomierz.

Spotkanie Time To Meet
Spotkanie Time To Meet

Z okazji okrągłego jubileuszu postanowiliśmy przypomnieć nasze początki, pokazać jak się zmienialiśmy, ale również, w którą stronę planujemy zmierzać. Nie ma co ukrywać, że 10 lat temu świat zegarkowy z pewnością wyglądał trochę inaczej niż teraz. Po rewolucji kwarcowej i odwrocie od tradycyjnego zegarmistrzostwa, mechaniczne zegarki przeżywały swój prawdziwy renesans. Nikt nie myślał jeszcze poważnie o smartwatchach, a telefony komórkowe nadal służyły głownie do dzwonienia. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła, ale klasyczne czasomierze nadal znajdują klientów i cieszą się zainteresowaniem. Na rynku polskim zdecydowanie większym niż dekadę temu.

Time to meet
Time to meet

Rok w rok salony jubilerskie i polscy dystrybutorzy notują wzrosty sprzedaży, a zagraniczne marki coraz chętniej wkraczają na nasz rynek. Wzrostowy trend podchwycili również rodzimi producenci, którzy coraz odważniej radzą sobie w świecie zegarmistrzostwa. Na CH24.PL piszemy głównie o crème de la crème zegarkowej rzeczywistości, czyli mechanicznych, luksusowych czasomierzach. I to się na pewno nie zmieni. Na zegarkową przyszłość patrzymy z optymizmem, nie tylko w kontekście poszerzania swoich własnych kolekcji, ale w ogóle. Sceptykom polecamy wizytę w salonie Rolexa w dowolnym kraju i zadanie pytania, jak długo trzeba czekać na stalową Daytonę. A później pokażcie nam elektroniczny gadżet, który dzisiaj wzbudza takie emocje, że są klienci gotowi „stać” po niego w kolejce kilka lat.

Start CH24.PL (wtedy jeszcze chronos24.pl) pamiętam, jakby to było wczoraj. Początkowo chodziło o podzielenie się swoim hobby i poznanie innych osób, dla których temat zegarków może być interesujący. W krótkim czasie stało się pełnoetatowym zajęciem, gdzie pasja spotyka pracę. I tak już od 10 lat.

Konkurs – wygraj zegarek Tissot

Wygraj zegarek Tissot Seastar 1000 - konkurs
Wygraj zegarek Tissot Seastar 1000 – konkurs

Dziękujemy, za ten wspólny czas. Za wszystkie słowa wsparcia, ale również krytyki. Cieszymy się, że jest was coraz więcej i tak często nas czytacie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej jubileuszowej witryny 10lat.ch24.pl oraz wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Zegarek Roku w kategorii „Wybór Internautów” – model Tissot Seastar 1000 Automatic. Wystarczy, że napiszecie recenzje swojego ulubionego zegarka. Pamiętajcie, by przed wysłaniem swojej propozycji dokładnie zapoznać się z regulaminem. Kto wie, może za kolejnych 10 lat autor najciekawszego tekstu będzie świętował z nami kolejne urodziny – już jako redaktor CH24.PL.

Strona poświęcona 10. urodzinom CH24.PL

CH24 ma już 10 lat!
CH24 ma już 10 lat!

Więcej informacji o naszej historii, redakcji, najpopularniejszych artykułach i kamieniach milowych znajdziecie na specjalnej stronie 10lat.ch24.pl.