Tissot Seastar 1000 Gent Automatic – Basel 2018 [cena]

Dla miłośników sportów wodnych Tissot przygotował na 2018 rok odświeżoną linię zegarków Seastar. Prosta kompozycja dostępnej w kilku kolorach tarczy została połączona z kopertą o wysokiej klasie wodoszczelności oraz mechanizmem z ponad 3-dniową rezerwą chodu.

Tissot – w kontekście dawnych czasów – kojarzy mi się przede wszystkim z klasycznymi zegarkami. Zupełnie inaczej jest teraz. Marka wspiera liczne dyscypliny sportu, a w jej ofercie pojawiły się poświęcone im modele np. zegarki dedykowane NBA, MotoGP czy Tour de France. Jest też coś dla miłośników sportów wodnych lub zwyczajnie dla osób, które chcą cieszyć się zegarkiem podczas kąpieli w morzu / basenie, a przy okazji nie bać się o niego. Mowa o odświeżonej linii Seastar.

Tissot Seastar 1000 Gent Automatic
Tissot Seastar 1000 Gent Automatic

„Morska gwiazda” (Seastar) Tissota to stalowy diver z kopertą o średnicy 43 mm oraz obracającym się w jednym kierunku pierścieniem nurkowym z ceramicznym wkładem i stosowną podziałką.

Dostępnych będzie kilka wariantów tarczy (srebrny, niebieski, czarny i gradientowy – niebiesko-granatowy) – we wszystkich przypadkach trafią na nią nakładane indeksy oraz wskazówki wypełnione luminową. Zadbano także o detale: przeciwwaga centralnego sekundnika ma kształt litery T i nawiązuje do nazwy Tissot, a w dolnej części cyferblatu – na godz. 6 – umiejscowiono okienko datownika.

Tissot Seastar 1000 Gent Automatic
Tissot Seastar 1000 Gent Automatic

Przez szafirowe szkło dokręcanego dekla widać mechanizm Seastara – automatyczny kaliber Powermatic 80, z 80-godzinną rezerwą chodu (opcjonanie dokręcany także koronką). Tissot Seastar może pochwalić się klasą wodoszczelności 300 m. W połączeniu z gumowym paskiem zegarek wyceniono na 2.900PLN. Na stalowej bransolecie z zapięciem motylkowym będzie kosztować o 100PLN więcej.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Tissot Seastar 1000 Gent Automatic

Producent Tissot
Nazwa modelu Seastar 1000 Gent Automatic
Symbol mechanizmu Powermatic 80
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza srebrna, niebieska lub czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 43
Wodoszczelność 300m
Pasek bransoleta