Glashütte Original – Idea

Glashutte Original – Idea

Przez ponad 160 lat nazwa „Glashutte Original” była synonimem wysokiego zegarmistrzostwa. GO po dziś dzień ceni sobie tradycyjne wartości manufaktury, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Od najmniejszej śrubki, po najbardziej skomplikowany mechanizm, czasomierze tej marki są tworzone z największym pietyzmem, w dużej mierze rękami wykwalifikowanych zegarmistrzów. Glashutte to nie legenda, to prawdziwa, żyjąca manufaktura.

Jej korzenie sięgają aż do roku 1845. To wtedy Ferdinand Adolf Lange założył pierwszy zakład zegarmistrzowski w Glashutte. Precyzyjne, wysokiej jakości zegarki, wkrótce produkowane przez Assmanna, Durrsteina i inne znane nazwiska, uczyniły małe, niemieckie miasteczko sławnym daleko poza granicami kraju. Od tej pory czasomierze z Glashutte zawsze stawiane są jako przykład precyzji, jakości i ręcznego rzemiosła.

Glashutte Original nie tylko hołduje tradycji, ale w równej mierze dba o rozwój i nowoczesne technologie pozwalające zoptymalizować precyzję wykonania i działania kolejnych czasomierzy. Tak tworzone są innowacyjne modele, jak PanoRetroGraph, pierwszy mechaniczny chronograf, który może odmierzać czas w przód oraz w tył. Ten i inne arcydzieła zegarmistrzowskie zapisują kolejny rozdział w historii czasomierzy z Glashutte.

foto: temption
foto: temption

Aby zachować unikalne dziedzictwo i jednocześnie promować wysokie zegarmistrzostwo, założono fundację „German Watch Museum Glashutte –Nicolas G. Hayek”. Inicjatywa powstała w 2006 roku przy udziale miasta. Nowoczesne muzeum zegarków i zegarmistrzostwa otworzyło drzwi zwiedzającym w roku 2008, nieustannie ciesząc się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród pasjonujących się zegarkami turystów z całego świata.

GO inwestuje w szkolenie pracowników i zegarmistrzów. Nowa generacja przyszłych mistrzów rzemiosła przyucza się w „Alfred Helwig School of Watchmaking”. Dzięki temu tradycja i wartości wyznawane przez producenta nie są zagrożone zapomnieniem.

Manufaktura Glashutte Original nieustannie dąży do produkowania niewielkiej liczby wyjątkowych czasomierzy zachwycających ludzi na całym świecie. GO to przyjemność noszenia pięknych i doskonale wykonanych ekskluzywnych zegarków.

źródło: Glashutte Original