Zegarek Roku 2013 – nagrody wręczone

Tegoroczne statuetki „Zegarka Roku” CH24.PL powędrowały w ręce marek: A.Lange&Söhne, Jaeger-LeCoultre, Patek Philippe, Omega, Anotine Martin, Frederique Constant oraz SevenFriday.

Z nieukrywaną dumą mamy przyjemność donieść, że już po raz czwarty szczęśliwie zakończyliśmy konkurs „Zegarek Roku” uroczystą, kameralną galą w warszawskim Pałacu Sobańskich. Tutaj to, podobnie jak w przypadku 2 z 3 poprzednich edycji, ręcznie wykonywane statuetki ZR (Zegarek Roku) powędrowały w ręce nagrodzonych marek i manufaktur. Kiedy 4 lata temu wpadliśmy na pomysł zorganizowania naszego plebiscytu, przyświecające nam cele były dwa – propagowanie tego co najdoskonalsze w zegarmistrzowskiej sztuce, na każdym jej poziomie, oraz uhonorowanie czasomierzy i manufaktur, które w naszym mniemaniu (międzynarodowego jury) wyróżniły się na tle całej masy nowości, jakimi rokrocznie raczy nas zegarkowa branża.

Zegarek Roku 2013
Zegarek Roku 2013

Wszystkie konkursowe kategorie zaprezentowaliśmy Wam już TUTAJ.

A oto jak w skrócie przebiegała gala wręczenia nagród, tym razem poprowadzona przez dziennikarza motoryzacyjnego, redaktora miesięcznika Playboy i przyjaciela CH24.PL – Rafała Jemielitę.

Kategoria „Zegarek do 10.000PLN” to w tym roku triumf marki liczącej sobie ledwie 13 miesięcy, a już uznanej za jeden z fenomenów branży zegarkowej – SevenFriday. Nagrodę dla modelu P3 odebrał sam Daniel Niederer, założyciel i właściciel firmy.

"Zegarek do 10.000PLN" - SevenFriday P3
„Zegarek do 10.000PLN” – SevenFriday P3
Daniel Niederer - SevenFriday
Daniel Niederer – SevenFriday

Zegarek Damski” roku 2013 to piękny i skomplikowany zarazem model o poetycko brzmiącej nazwie Randez-Vous Celestial od manufaktury Jaeger-LeCoultre. W imieniu marki statuetkę odebrała Helena Palej, PR Manager Apart – przedstawiciela Jaeger-LeCoultre w Polsce.

"Zegarek Damski" - Jaeger-LeCoultre Randez-Vous Celestial
„Zegarek Damski” – Jaeger-LeCoultre Randez-Vous Celestial
Helena Palej - Apart
Helena Palej – Apart

Przez wielu kolekcjonerów i pasjonatów ceniona najwyżej kategoria „Zegarek Klasyczny” to z kolei triumf manufaktury uznawanej za najdoskonalszą na świecie – Patek Philippe. Jej kultowa Calatrava to ikona zegarmistrzostwa, a w wersji Ref. 5227 to po prostu znakomity, ponadczasowy czasomierz.

Z kolei czarna, ceramiczna Omega Speedmaster „Dark Side of the Moon” to zwycięzca kategorii „Zegarek Sportowy„. W imieniu manufaktury z Biel nagrodę odebrał Brand Manager Omegi w Polsce – Marco Siegfried.

"Zegarek Sportowy" - Omega Speedmaster Dark Side of the Moon
„Zegarek Sportowy” – Omega Speedmaster Dark Side of the Moon
Marco Siegfried - Omega
Marco Siegfried – Omega

Wyróżnienie w kategorii „Innowacja w Zegarmistrzostwie” to dzieło zegarmistrzów Antoine Martin – Slow Runner – zegarek z monumentalnym, 1-Hercowym kołem balansowym. Statuetka trafiła w ręce Martina Brauna – zegarmistrza i współzałożyciela manufaktury.

"Innowacja w zegarnistrzostwie" - Antoine Martin Slow Runner
„Innowacja w zegarmistrzostwie” – Antoine Martin Slow Runner
Martin Braun - Antoine Martin
Martin Braun – Antoine Martin

Zegarek z Komplikacjami” – sól sztuki mechanicznego zegarmistrzostwa – to w tym roku czasomierz niezwykły. Grand Complication z manufaktury A.Lange&Söhne, bo o nim mowa, jest jednym z najbardziej złożonych zegarków na świecie – 846 komponentów, wieczny kalendarz, chronograf Split-second foudroyante, repetycja Grande i Petite Sonnerie. Nagroda trafiła w ręce Clemensa Von Walzela, Senior PR Managera marki z Glashutte.

"Zegarek z Komplikacjami" - A.Lange&Söhne Grand Complication
„Zegarek z Komplikacjami” – A.Lange&Söhne Grand Complication
Clemens Von Walzel - Lange
Clemens Von Walzel – Lange

Wybór Internautów” – Wasz wybór najlepszego czasomierza minionych 12 miesięcy, w tym roku uhonorował markę bardzo popularną (jak najbardziej zasadnie) w naszym kraju – Frederique Constant. Ze wszystkich nominowanych przez jury zegarków wybraliście model Slimline Moonphase Manufacture, a nagrodę odebrał Łukasz Wądołowski, Brand Manager FC na Polskę.

"Wybór Internautów" - Frederique Constant Slimline Moonphase Manufacture
„Wybór Internautów” – Frederique Constant Slimline Moonphase Manufacture
Łukasz Wądołowski - Frederique Constant
Łukasz Wądołowski – Frederique Constant

A na koniec dwie kategorie, w których zwycięzców ogłaszamy zawsze podczas finałowej gali. GRAND PRIX Zegarka Roku 2013, czyli najlepszy zegarek minionego roku, wybrany spośród laureatów wszystkich konkursowych kategorii, powędrowało do… LANGE Grand Complication. Oto nasz zegarkowy król a.d.2013.

GRAND PRIX 2013 - A.Lange&Söhne Grand Complication
GRAND PRIX 2013 – A.Lange&Söhne Grand Complication

Nagroda Specjalna Jury” – kategoria, jaką stworzyliśmy by nagrodzić osobę, markę bądź wydarzenie zegarkowe wymykające się ramom poszczególnych pozostałych kategorii – w tym roku powędrowała do bardzo wyjątkowej osoby. Francois-Paul Journe swoją zegarkową przygodę rozpoczął dokładnie 30 lat temu, nie mogło być więc lepszej okoliczności by uhonorować tego charyzmatycznego, genialnego i oddanego tradycji zegarmistrza. Ponieważ jednak Francois podróżuje właśnie po USA prezentując swój rocznicowy czasomierz (czytaj o nim więcej TUTAJ), my musieliśmy się zadowolić krótką wiadomością, nagraną specjalnie z tej okazji:

Jak każda dobra, zegarkowa gala w gronie przyjaciół i znamienitych gości, także i nasz wieczór zwieńczyła znakomita kuchnia restauracji Amber Room, whisky The Glenlivet i muzyka na żywo. Zegarek Roku nie mógłby się odbyć bez Partnerów, wśród których w 2013 znaleźli się Porsche, The Glenlivet, Energia dla firm i Klub Polskiej Rady Biznesu. Współorganizatorami tradycyjnie już byli Klub Miłośników Zegarów i Zegarków oraz magazyn Manager MBA. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

CH24.PL, KMZiZ, Manager MBA, The Glenlivet
CH24.PL, KMZiZ, Manager MBA, The Glenlivet

Zegarek Roku 2013

Zegarek Roku 2013
Zegarek Roku 2013
Zdjęcia: Michał Grygalewicz – Madrugada Foto Art