XIII spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Już 13 lat z rzędu w Warszawie spotykają się członkowie największego zegarkowego klubu-stowarzyszenia w Polsce. Patronem medialnym wydarzenia jest CH24.PL.

Kolejna edycja klubowego spotkania miłośników wszystkiego co tyka, cyka i odmierza czas odbyła się – zgodnie z niepisaną tradycją – w Warszawie. Po raz kolejny ponad setka gości (klubowiczów, reprezentantów marek i mediów) zjechała do usytuowanego w centrum hotelu Marriott, by przez kilka godzin oddać się swojej zegarkowej pasji, w gronie podobnie zakręconych pasjonatów.

XIII Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
XIII Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Tegoroczna, mocno zróżnicowana lista zaproszonych producentów objęła marki od Griarda-Perregaux, przez SevenFriday i Bovet po Czapka. Każda z nich, osobą reprezentującego prelegenta, pokazała jakże odmienne podejście do filozofii budowania marki, kreowania jej wizerunku i tworzenia zegarków. GP i Bovet to uznane już brandy z latami tradycji i kawałkiem historii – zupełnie inaczej niż młodziutki SevenFriday, prezentujący lifestylowe podejście do budowania firmy, w którym zegarek jest ledwie jednym z elementów. Czapek z kolei (nasze „Time to Meet” z marką TUTAJ) to polskie korzenie, klasowe zegarmistrzostwo i cała masa pasji, niezbędnej do skutecznego reaktywowania nieco zapomnianej już, ale jakże nobliwej manufaktury.

Ciekawym elementem spotkania KMZiZ były prezentacje samych klubowiczów. Zebranym dane było posłuchać o zegarkach vintage i imponujących kolekcjach trzech klubowiczów. Część z tworzących je czasomierzy wystawiono w gablotach (m.in. stare Heuery, Enicary, Omegi oraz Longinesy). Swoje miejsce miały również tradycyjne elementy imprezy – nagrody „Wskazówki” i klika słów od prezesa Stowarzyszenia KMZiZ – Dariusza Chlastawy.

XIII Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
XIII Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Siłą Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków pozostaje umiejętność zebrania pod jednym szyldem wielkiej grupy ludzi kochających małe, mechaniczne (i nie tylko) przedmioty, które nosimy na nadgarstku.

XIV spotkanie KMZiZ już za rok.

Zdjęcia: KMZiZ