Victorinox I.N.O.X. „Remade in Switzerland”

Skóra vintage, uzyskana z toreb wojskowych i ładownic żołnierzy szwajcarskiej armii, posłużyła do produkcji pasków i elementów chroniących koperty w limitowanej wersji zegarka INOX.

INOX to słowo oznaczające po francusku stal. Od roku mianem tym określa się też niezwykle wytrzymały, poddany 130. testom kwarcowy zegarek firmy Victorinox (więcej o modelu TUTAJ). Na łamach CH24.PL rzadko opisujemy modele „na baterię”, ale ponieważ artykuł o INOXie był jednym z najczęściej czytanych tekstów w 2014 roku, postanowiliśmy przybliżyć Wam najnowszą propozycję marki, którą wielu kojarzy wciąż jedynie z produkcją słynnych, szwajcarskich scyzoryków. Tymczasem Victorinox to także walizki, perfumy i ubrania. W 2011 roku, podczas New York Fashion Week, firma zaprezentowała stworzoną przez Christophera Raeburna kolekcję „REMADE IN SWITZERLAND”. Do przygotowania ubrań wykorzystał on koce, torby i spadochrony szwajcarskiej armii, które poddano recyklingowi. W tym roku postanowiono stworzyć wersję zegarka INOX nawiązującego do „REMADE IN SWITZERLAND”.

Victorinox I.N.O.X "Remade in Switzerland"
Victorinox I.N.O.X „Remade in Switzerland”

Limitowany do 250 egzemplarzy czasomierz otrzyma skórzany pasek, który powstał z toreb wojskowych lub ładownic, używanych w latach 1911 – 1970. Wiek robi swoje, dzięki czemu paski są niepowtarzalne. Ze skóry powstał też charakterystyczny dla INOXa element ochronny koperty, zapinany na niej dwoma zatrzaskiwanymi napami.

Sam zegarek parametrami nie różni się od zaprezentowanej rok temu wersji i do sprzedaży trafi w zestawie z dodatkowym, gumowym paskiem w kolorze zielonym.

Victorinox I.N.O.X "Remade in Switzerland"
Victorinox I.N.O.X „Remade in Switzerland”