Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin na niebiesko [dostępność, cena]

Na tegorocznym SIHH manufaktura Vacheron Constanin pokazała odświeżoną kolekcję Patrimony, opakowaną w różowe złoto i niebieskie akcenty. Teraz linia wzbogaci się o model z wielką komplikacją – wiecznym kalendarzem.

Kombinacja różowego, 18ct złota i koloru niebieskiego ma w sobie pewną dozę oryginalności i szaleństwa, ale de facto daje raczej klasyczny, zdecydowanie elegancki efekt. Przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie, a upewniliśmy oglądając w Genewie nową kolekcje Patrimony od Vacheron Constantin. Trzema pokazanymi premierowo modelami były Retrograde Day-Date, Manual-Winding oraz Self-Winding, który zdążyliśmy już przetestować w naszej recenzji wideo TUTAJ. Czwartym, niebiesko-złotym Patrimony będzie skomplikowany model z wiecznym kalendarzem.

Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin
Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin

Clou nowego (a właściwie starego, bo to jedynie zmiany kosmetyczne) zegarka stanowi legendarny już mechanizm automatyczny 1120 QP z Pieczęcią Genewską – ultra-cienka, manufakturowa konstrukcja oparta na zdecydowanie kultowym kalibrze 1120, który z kolei bazuje na pochodzącym z lat 70. ubiegłego wieku kalibrze 920 z manufaktury Jaeger-LeCoultre. Mierzący raptem 4,05 mm grubości mechanizm kumuluje na swoim pokładzie tradycyjny, automatyczny naciąg (duży wahnik ze złotym obciążeniem i krzyżem maltańskim), 40h rezerwy chodu, taktowany na 2,75 Hz balans oraz precyzyjny, wieczny kalendarz.

kaliber 1120 QP
kaliber 1120 QP

Jego wskazania to rozłożone odpowiednio na cyferblacie: miesiąc plus wskazanie lat przestępnych, data, fazy Księżyca oraz dzień tygodnia. Komplet funkcji jest analogowy, estetycznie wkomponowany w niebieską, ozdobioną szlifem słonecznym tarczę z aplikacjami z różowego złota. Vacheron podkreśla, że kolor tarczy „wymyślony” został specjalnie dla linii Patrimony.

Wspomniana już, płaska koperta z 18ct złota (wypolerowana na błysk) ma 41 mm średnicy, 8,9 mm grubości, WR na poziomie 30m i pasek z granatowej skóry aligatora. Mimo zachowania bardzo smukłej sylwetki, zegarek wyposażono w transparentny dekiel oraz lekko wypukłe frontowe szkło.

Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin dostępne będzie ekskluzywnie w butikach marki, w cenie 82 000 EUR (~353 000 PLN).

Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin
Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin

Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin

Producent Vacheron Constantin
Nazwa modelu Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 1120 QP
Rezerwa chodu (h) 40
Tarcza niebieska
Koperta różowe złoto
Średnica (mm) 41
Wysokość (mm) 8,9
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany