Seiko Prospex PADI Ref. SPB071J1 [dostępność, cena]

Nowa wersja nurkowego Seiko dla międzynarodowej organizacji PADI bazuje na pokazanym rok temu modelu „62MAS” z kilkoma stylistycznymi detalami w czerwono-niebieskiej kolorystyce.

Divery Seiko to praktycznie przy okazji każdej nowej premiery murowany hit. Cokolwiek wyjdzie spod ręki Japończyków, spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem kolekcjonerów. Nie inaczej było ze specjalną serią PADI (Professional Association of Diving Instructors), o której pisaliśmy już szerzej TUTAJ. Kolekcję rozszerzy niebawem model oparty na reedycji (jednej z dwóch) historycznego modelu „62MAS”.

Najnowszy w kolekcji PADI ma 42,6 mm kopertę ze stali (WR200m), pełny stalowy dekiel i granatowy pasek z silikonu ze stalowa klamerką. Rant nurkowego bezela powleczono na niebiesko i zaopatrzono w czarną, aluminiową wkładkę z podziałką minutową.

Seiko Prospex PADI
Seiko Prospex PADI

W bezelu Seiko osadziło szafirowe szkło (w miejsce hardlexu z tańszych diverów), a pod nim prosty, ale nie pozbawiony detali cyferblat. Tarcza ma giloszowany wzór fali i kolor przechodzący z góry na dół od jasnoniebieskiego po prawie czarny. Na jej powierzchnię nałożono 11 indeksów godzinowych z luminową plus okienko daty na godz.3. Czerwona wskazówka minutowa i stalowa godzinowa także mają sporą ilość substancji świecącej. Indeksy na godz. 6, 9 i 12 oraz wskazówka minutowa świecą na niebiesko, reszta emituje jasne, zielone światło.

Seiko Prospex PADI
Seiko Prospex PADI

SPB071J1 napędza automatyczny kaliber 6R15 ze stop sekundą, dokręcaniem z koronki i 50h rezerwy chodu. Zegarek do sprzedaży trafi w lutym, w sugerowanej cenie 910EUR (~3.795PLN).

Seiko Prospex PADI

Producent Seiko
Nazwa modelu Prospex PADI
Ref. SPB071J1
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Rezerwa chodu (h) 50
Tarcza gradientowa - od niebieskiej po niemal czarną
Koperta stal
Średnica (mm) 42,6
Wodoszczelność 200m
Pasek gumowy