Seiko Presage Green Enamel Dial LE [dostępność, cena]

Ledwo co pokazaliśmy Wam nowe modele z kolekcji Presage z pierwszym w jej historii mechanizmem Spring Drive, a Seiko już pokusiło się o kolejne uzupełnienie linii – tym razem o klasyczny automat z emaliowanym cyferblatem, zainspirowanym drzewami cedrowymi.

Bez dwóch zdań Presage staje się jedną z kluczowych linii w całym portfolio Seiko. Japoński producent uzupełnia kolekcję z dużą regularnością, oferując pod jedną marką cały przekrój umiarkowanie klasycznych, świetnie zrobionych zegarków mechanicznych za nieduże pieniądze. Co więcej, Seiko oferuje w nich dużo więcej, niż mogłaby sugerować metka z ceną. Moim faworytem dalej pozostaje piękna, niebieska emalia z modelu SPB069J1, zrecenzowana przez nas w detalach TUTAJ. W podobnym klimacie, choć odmiennej kolorystyce, utrzymana jest nowa, limitowana referencja SPB111J1.

Seiko Presage Green Enamel Dial LE
Seiko Presage Green Enamel Dial LE

Zielona emalia zdobiąca tarczę najnowszego Presage’a swoją inspirację czerpie z koloru listowia drzew cedrowych, bardzo popularnych w Japonii. Tarcza powstaje w tradycyjnej technice grand feu. Na jej ciemnozieloną, błyszczącą powierzchnię trafiły nałożone (zamiast namalowanych) indeksy godzinowe. Czas odmierza para fazowanych wskazówek dauphine, a wskazania uzupełnione są o datownik na wysokości godz.3. Autorem cyferblatów ponownie jest japońskie studio Fuji Porcelain Enamel Co. i mistrz Mitsuru Yokosawa, wieloletni współpracownik Seiko.

Seiko Presage Green Enamel Dial LE
Seiko Presage Green Enamel Dial LE

Mechaniczna strona zielonego Presage’a to automatyczny kaliber 6R35 – stosunkowo świeża konstrukcja z 70h rezerwą chodu i 3-Hercowym balansem. Całość opakowano w znaną z poprzednich modeli, stalową kopertę o średnicy 40,8 mm oraz grubości 12,4 mm, z dwoma szafirowym szkłami i brązowym, skórzanym paskiem z krokodyla. Każdy z 2 000 numerowanych egzemplarzy wyceniono na bardzo atrakcyjne 1 500 EUR (~6 560 PLN).

Seiko Presage Green Enamel Dial LE

Producent Seiko
Nazwa modelu Presage Green Enamel Dial LE
Ref. SPB111J1
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 6R35
Rezerwa chodu (h) 70
Tarcza zielona
Koperta stal
Średnica (mm) 40,8
Wysokość (mm) 12,4
Pasek skórzany
Limitacja 2000