Rolex z 5-letnią gwarancją!

Od 1 lipca wszystkie Rolexy kupione za pośrednictwem autoryzowanej sieci sprzedaży będą objęte 5-letnią gwarancją producenta. Ponadto firma wydłuża czas pomiędzy przeglądami serwisowymi do aż 10 lat.

To z pewnością świetna wiadomość dla osób planujących zakup Rolexa w najbliższym czasie. Jeśli już to zrobiliście (pomiędzy 1 lipca 2013, a 30 czerwca 2015) – nie ma powodów do zmartwień. Firma, bez żadnych opłat, wydłuży Waszą gwarancję o 1 dodatkowy rok (dotyczy wszystkich zegarków Oyster i Cellini).

Rolex
Rolex

Biorąc pod uwagę fakt, że siedzibę Rolexa opuszcza rocznie około 1.000.000 zegarków, posunięcie Szwajcarów zasługuje na owacje na stojąco oraz pokazuje jak niezwykle pewni są swojego produktu. Zmiana z dwóch do pięciu lat to potężny skok i ustanowienie nowych standardów w branży. Co więcej – od teraz Rolex sugeruje serwisowanie zegarków nie jak do tej pory co 3 lata, lecz co 10. Dla przyszłych właścicieli oznacza to sporą oszczędność oraz rzadszą konieczność rozstawania się z zegarkiem.

Rolex
Rolex

Rolex nie poinformował o tej zmianie ani na stronie WWW, ani poprzez specjalny kanał komunikacji z prasą. Stosowne doniesienia trafiły wyłącznie do butików tworzących oficjalną sieć sprzedaży – nam potwierdził je polski dystrybutor tej marki.

Rolex
Rolex

Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce kolejne firmy pójdą w ślad Rolexa, a 5-letnia gwarancja stanie się normą przy zegarkach z tej półki cenowej.