Rado HyperChrome Match Point z niebieską tarczą [cena]

Do dotychczasowego, inspirowanego tenisem ziemnym zegarka HyperChrome Match Point dołączyła limitowana edycja z tarczą w modnym ostatnio, niebieskim kolorze. Jak na Rado przystało, do stworzenia czasomierza wykorzystano ceramikę.

Rado od dość długiego czasu buduje swój wizerunek w oparciu o związek ze światem tenisa. W 2015 firma sponsorowała 15 międzynarodowych turniejów, a w chwili obecnej wśród ambasadorów marki znajduje się nasza narodowa rakieta numer 1 – Agnieszka Radwańska. Nic dziwnego, że do oferty trafiają okazjonalnie zegarki, w których widać odniesienia do tzw. białego sportu. Jednym z nich jest limitowany do 999 egzemplarzy model HyperChrome Match Point z nowym, niebieskim cyferblatem.

Rado HyperChrome Match Point
Rado HyperChrome Match Point

Wspomniana tarcza otrzymała zdobienie w postaci szlifu słonecznego oraz widocznego przy brzegach szlifu ślimakowego. Na ten ostatni nadrukowano podziałkę sekundową oraz nałożono wypełnione luminową indeksy. Przemieszczając się w kierunku centralnej osi trafimy trzy tarczki – małą sekundę (na godz. 3), licznik 30-minutowy (na godz. 9) oraz licznik 12-godzinny (na godz. 6). Dostrzegalne na dwóch z nich cyfry 0, 15, 30 i 40 odnoszą się do punktacji wykorzystywanej w tenisie. Skojarzenia z tym sportem budzi także siatka będąca tłem dolnej tarczki. Dopełnienie kompozycji to mały, okrągły datownik widoczny na godz. 4:30 oraz logo Rado w postaci ruchomej kotwiczki, którą firma wykorzystuje tylko przy zegarkach mechanicznych.

Rado HyperChrome Match Point
Rado HyperChrome Match Point

Znakiem rozpoznawczym Rado jest wykorzystywanie ceramiki hi-tech. Tym razem postawiono na wersję plazmową. Uzyskiwana jest ona z białej, sproszkowanej ceramiki, która na skutek reakcji w piecu plazmowym (przy temperaturze 20000°C) przekształca się w materiał wyglądem przypominający metal (choć w ogóle go nie zawiera). Jest przy tym lekka, hipoalergiczna, odporna na zarysowania i gwarantuje niezmienność barwy przez długie dekady.

Rado HyperChrome Match Point
Rado HyperChrome Match Point

45mm koperta zegarka jest opływowa, powstała z jednego bloku ceramiki, a w polerowanym pierścieniu lunety wygrawerowano skalę tachymetru. Wodoodporną do 100m całość chronią od góry i dołu szafirowe szkiełka. Przez to w deklu widać zasilający zegarek automatyczny mechanizm (producent nie podaje szczegółowych informacji na ten temat). Cena na metce to 19.300PLN.