Oris Divers Sixty-Five – nowa odsłona ze srebrną tarczą [cena]

Inspirowany modelem vintage nurek Orisa zdążył w krótkim czasie zaskarbić sobie sympatię wielu miłośników zegarków. Po pokazanych do tej pory wersjach z ciemnymi tarczami, przyszedł czas na wariant z cyferblatem w kolorze srebrnym.

Diver firmy z Hölstein, nawiązujący do modelu z 1965 roku (stąd w nazwie Sixty-Five), zadebiutował na targach Baselworld 2015. Przetestowany przez nas dokładnie TUTAJ czasomierz (w wersji 40mm) w ciągu niespełna dwóch lat doczekał się wielu różnych wersji – w tym powiększonej do 42mm, z zieloną i niebiesko-szarą tarczą, a także z kopertą z brązu. Do tak stworzonej rodziny dołączy teraz model z cyferblatem w kolorze srebrnym.

Oris Divers Sixty-Five Silver Dial
Oris Divers Sixty-Five Silver Dial

Zegarek oferowany będzie w trzech wersjach – na przywodzącym styl vintage gumowym pasku, stalowej bransolecie lub pasku ze skóry. Wszystkie łączy 42mm koperta ze stali o klasie wodoszczelności 100m. Wzorem poprzedników zastosowano obrotowy, nurkowy bezel z aluminiową wkładką oraz wypukłe, szafirowe szkiełko. I choć divery kojarzone są z ciemnymi tarczami, zmiana cyferblatu na srebrny ma tu raczej odmienić Orisa stylistycznie niż np. wpłynąć na poprawę czytelności.

Oris Divers Sixty-Five Silver Dial
Oris Divers Sixty-Five Silver Dial

Pod pełnym deklem – na który trafił historyczny emblemat z lat 60. minionego stulecia – pracować będzie Oris Cal. 733, czyli Sellita SW-200. Opisywany przez nas wielokrotnie mechanizm prócz centralnego wskazania godzin, minut i sekund pozwala na odczyt daty (okienko w kształcie trapezu na godz. 3).

Oris Divers Sixty-Five ze srebrną tarczą został wyceniony na 1.900CHF (~7.820PLN) na pasku lub 2.100CHF (~8.640PLN) na bransolecie.