Oris Aquis GMT Date – Basel 2019 [dostępność, cena]

Dla miłośników nowoczesnych, masywnych diverów firma Oris przygotowała na 2019 rok kolejną wersję zegarka Aquis. Prócz daty dodano w nim pomocną podczas podróży komplikację GMT.

Rodzina zegarków dla nurków została przez Orisa podzielona na dwie linie. W pierwszej firma skupia się na modelu Divers Sixty-Five (więcej o nim przeczytacie TUTAJ), czerpiącym inspiracje z lat 60. minionego stulecia. W drugiej króluje nowoczesny Aquis, który do tej pory sprzedawany był w przeróżnych odsłonach np. z głębokościomierzem (test dostępny TUTAJ), chronografem czy wersji na nieco mniejsze nadgarstki. W 2017 flagowy diver został poddany liftingowi (pisaliśmy o tym TUTAJ), a teraz po raz pierwszy zostanie zaoferowany w wariancie ze wskazaniem czasu dla dodatkowych stref oraz datą.

Oris Aquis GMT Date
Oris Aquis GMT Date

Oris Aquis GMT Date bazuje na przeprojektowanej 2 lata temu kopercie ze stali o średnicy 43,5 mm i klasie wodoszczelności 300 m. Za wskazanie czasu lokalnego odpowiadają dwie centralne wskazówki, natomiast trzecia – zakończona żółtym, trójkątnym grotem – pozwoli na odczyt czasu w 2 dodatkowych strefach. Pomocna będzie przy tym 24-godzinna podziałka nadrukowana na ring w centralnej części tarczy oraz obracający się w dwóch kierunkach bezel ze skalą 24h. Cyferblat zegarka jest niebieski i ozdobiony szlifem słonecznym. Prócz wkomponowanego na godz. 3 okienka daty, trafiły na niego spore, wypełnione luminową, nakładane indeksy godzinowe.

Wszystkie wskazania napędzać będzie widoczny przez mineralne szkiełko dekla kaliber 798, czyli mechanizm z automatycznym naciągiem na bazie Sellity SW 330-1. Taktowany na 4Hz werk, nakręcany charakterystycznym dla Orisa, czerwonym wahnikiem, gwarantuje 42-godzinną rezerwę chodu.

Oris Aquis GMT Date dostępny będzie na brązowym, skórzanym pasku, stalowej bransolecie albo gumowym pasku w kolorze czarnym lub granatowym. Do sklepów powinien trafić jeszcze w tym miesiącu w cenie 2 300 EUR (~9 900 PLN) na pasku oraz 2 500 EUR (~10 800 PLN) na bransolecie.

Oris Aquis GMT Date

Producent Oris
Nazwa modelu Aquis GMT Date
Ref. 01 798 7754 4135
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 798
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 43,5
Wodoszczelność 300m
Pasek skórzany, bransoleta, gumowy