Omega De Ville Trésor

Smukła koperta o klasycznym wyglądzie i opływowych kształtach podkreślonych dwoma rzędami brylantów, do tego kilka współczesnych akcentów i elegancki, skórzany pasek – zegarek De Ville Trésor to propozycja dla kobiet, które lubią nieoczywiste klasyki.

Mimo, że Omega kojarzy się głównie ze sportowymi zegarkami, które latały w kosmos, a teraz występują w filmach o Jamesie Bondzie, firma od ponad 100 lat produkuje też zegarki dla kobiet (pierwszy powstał już w 1902 r.). Tradycja zobowiązuje, dlatego w aktualnej kolekcji tej marki jest w czym wybierać.

Omega De Ville Trésor
Omega De Ville Trésor

Jedna z ostatnich propozycji, czyli model De Ville Trésor wygląda klasycznie dzięki powiększonym, rzymskim cyfrom na lakierowanej tarczy (są zrobione ze złota Sedna lub zaznaczone niebieskim kolorem) i wydłużonym wskazówkom. Aczkolwiek nie jest to oczywista klasyka, ponieważ smukłą kopertę (średnica 36 lub 39 mm) z dwóch stron ozdabiają rzędy różnej wielkości brylantów, które optycznie lekko ją wydłużają. Dobrze, że projektanci zdecydowali się na proste wskazania godzin i minut, ponieważ dzięki temu większą uwagę zwracają ciekawe detale. Za wskazania odpowiada tu mechanizm kwarcowy, bo tu bardziej liczy się design.

Omega De Ville Trésor
Omega De Ville Trésor

Obudowa modelu De Ville Trésor może być zrobiona ze stali lub złota Sedna (stop opracowany przez firmę Omega swoim odcieniem przypominający różowe złoto). Oryginalnym elementem tego zegarka jest też koronka w kształcie kwiatu, ozdobiona kwiatowym motywem zrobionym z czerwonej ceramiki, który w środku ma dodatkowo osadzony mały brylant. To niejedyny motyw dekoracyjny modelu De Ville Trésor. Fantazyjnie prezentuje się też dekiel zegarka: ma lustrzaną powierzchnię ozdobioną ażurowym kwiatem. W zależności od wersji, De Ville Trésor może mieć szary lub granatowy, skórzany pasek – w obu przypadkach odcień jest dopasowany do koloru koperty.

Omega De Ville Trésor
Omega De Ville Trésor

Omega De Ville Trésor

Producent Omega
Nazwa modelu De Ville Trésor
Mechanizm kwarcowy
Koperta stal lub złoto Sedna
Średnica (mm) 36 lub 39
Pasek skórzany