Panerai Luminor Base oraz Marina Logo – SIHH 2018 [cena]

W 2018 roku na rynek trafi 6 nowych modeli Luminor Base napędzanych kalibrem P.6000. Tym samym Panerai kończy erę, w której do produkcji swoich zegarków wykorzystywał mechanizmy Unitas/ETA.

Najbliższe 12 miesięcy przyniesie w firmie Panerai kilka sporych zmian. W kwietniu mury siedziby w Neuchâtel opuszcza Angelo Bonati – wieloletni CEO, którego śmiało można nazwać ojcem sukcesu marki. Ostatnio co prawda Pamy dryfują w dość nieciekawym kierunku, ale to dzięki Bonatiemu OP ma tak wielu zagorzałych fanów (tzw. Paneristi) – także wśród miłośników żeglarstwa (m.in. dzięki sponsoringowi Panerai Classic Yachts Challenge). Jego miejsce na fotelu szefa zajmie Jean-Marc Pontroué, obecny CEO Roger Dubuis.

Jednym z bestsellerów sygnowanych logo firmy pozostają proste modele Base Logo oraz Marina. Do tej pory przy produkcji tych zegarków bazowano na werkach od zewnętrznych dostawców. Teraz ma się to zmienić, a za mechaniczne serce posłuży stworzony dla Panerai w ramach grupy Richemont kaliber P.6000. Wielu prawdziwych Paneristi przypuszczalnie zapłacze w tym miejscu nad starym, dobrym, ręcznie nakręcanym Unitasem, którego nie uświadczymy już w żadnym nowym zegarku OP.

Panerai Luminor Base Logo
Panerai Luminor Base Logo

Panerai Luminor Base Logo – wersja, w której na tarczy znajdziemy tylko wskazówkę godzinową i minutową (osobiście najbardziej lubię właśnie takie, najprostsze PAMy) dostępna będzie w trzech wariantach. PAM00773 to połączenie czarnej tarczy i zielonkawych, nadrukowanych indeksów oraz czarnego, skórzanego paska z białym przeszyciem. PAM00774 to również czarna tarcza i jasne indeksy, tym razem zestawione z szarym paskiem przeszytym niebieską nicią. PAM0775 to z kolei miks białej tarczy, z czarną, nadrukowaną podziałką oraz arabskimi cyframi plus beżową luminową. Ostatnią opcję połączono z brązowym, skórzanym paskiem. Za każdy z trzech modeli trzeba będzie zapłacić 4.600EUR (~19.200PLN).

Panerai Luminor Base Logo
Panerai Luminor Base Logo
Panerai Luminor Base Logo

Panerai Luminor Marina Logo różni się od wersji Base dołożonym na godz. 9 małym sekundnikiem. Zegarek trafi do salonów również w trzech wersjach – niemal dokładnie takich samych jak Base (poza kolorem jednego z pasków). PAM z dodatkową tarczką odchudzi portfel o 4.900EUR (~20.500PLN).

Panerai Luminor Marina Logo
Panerai Luminor Marina Logo

Wszystkie nowości otrzymają 44 mm koperty z polerowanej stali o klasie wodoszczelności 100m. W ich wnętrzu pracować będzie zasłonięty pełnym deklem, wspomniany mechanizm P.6000 z ręcznym naciągiem i 3-dniową rezerwą chodu. W dolnej części cyferblatu zegarków wkomponowano niebieskie logo OP.

Panerai Luminor - Base Logo oraz Marina Logo
Panerai Luminor – Base Logo oraz Marina Logo

Panerai Luminor Base oraz Panerai Marina Logo

Producent Panerai
Nazwa modelu Luminor Base oraz Panerai Marina Logo
Mechanizm manualny
Rezerwa chodu (h) 72
Tarcza czarna lub biała
Koperta stal
Średnica (mm) 44
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, tekstylny