Longines Legend Diver – legendarny nurek w czerni – Basel 2018 [cena]

Jeden z najbardziej udanych projektów firmy Longines – Legend Diver – doczekał się odsłony w kopercie z czarną powłoką PVD, czarną lakierowaną tarczą oraz czarnym, gumowym paskiem stylizowanym na bransoletę Milanese.

O modelu Legend Diver pisaliśmy stosunkowo niedawno, przy okazji debiutu wersji na bransolecie (przeczytacie o niej TUTAJ). Teraz do linii nurków produkowanych w Saint-Imier dołączy sportowy wariant w modnej wciąż czerni.

Longines Legend Diver - czarna, lakierowana tarcza
Longines Legend Diver – czarna, lakierowana tarcza

Koperta swój kolor zawdzięcza naniesieniu na stalową, 42 mm bazę czarnej powłoki PVD (Physical Vapour Deposition). Obudowę – o klasie wodoszczelności 300 m – zestawiono następnie z lakierowaną tarczą, której część stanowi wyróżniający zegarek obrotowy ring nurkowy, sterowany jedną z koronek. Projekt cyferblatu uzupełnia okienko daty na godz. 3 oraz utrzymana w tonacji vintage podziałka minutowa z cyframi 6-9-12. Wszystko proste i czytelne (także w ciemności – dzięki zastosowaniu Super-LumiNovy).

Longines Legend Diver - z kopertą w kolorze czarnym
Longines Legend Diver – z kopertą w kolorze czarnym

Opisywanego Legend Divera napędzać będzie kaliber L888.2 (na bazie ETA A31.L01). Konstrukcja z automatycznym naciągiem pracuje z częstotliwością 3,5Hz i po pełnym naciągnięciu sprężyny zapewni 64 godziny autonomii chodu.

Do rąk przyszłych właścicieli zegarek trafi na gumowym pasku imitującym splot bransolety Milanese, zakończonym tytanową klamrą na zatrzask (z przedłużką nurkową, ułatwiającą zapięcie całości na kombinezonie) pokrytą czarnym PVD. Cenę ustalono na 9.920PLN.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Longines Legend Diver

Producent Longines
Nazwa modelu Legend Diver
Ref. L3.774.2.50.9
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu L888.2 (ETA A31.L01)
Rezerwa chodu (h) 66
Tarcza czarna, lakierowana
Koperta stal pokryta warstwą czarnego PVD
Średnica (mm) 42
Wodoszczelność 300m
Pasek gumowy
Cena (PLN) 9.920