Jean-Frédéric Dufour nowym CEO Rolexa

Jean-Frédéric Dufour – obecnie CEO manufaktury Zenith – obejmie posadę Dyrektora Zarządzającego marki Rolex. Zastąpi na tym stanowisku powołanego ledwie 3 lata temu Giana Riccarda Mariniego.

Jak donosi Gregory Pons ze strony Business Montres, dzisiaj poinformowano pracowników Rolexa, że mają nowego CEO. Stanowisko to obejmie Jean-Frédéric Dufour. Według Ponsa Rolex chce nieco „odmłodzić” swój wizerunek i dlatego stawia na zaledwie 45-letniego Dufoura, mieszkańca Genewy, w której to manufaktura od 1919 roku ma swoją siedzibę.

Gregory Pons zapytany, czego można się teraz spodziewać po Rolexie, odpowiedział:
Jean-Frederic Dufour jest młodym i dynamicznym człowiekiem, podobnym do Jean-Claude’a Bivera i przez niego wyszkolonym. Możemy więc liczyć na powiew świeżości w strategii Rolexa. To bardzo poważny ruch, który może zmienić całą branżę…

Rolex to marka stawiana często za wzór stabilności. Dufour będzie czwartym Dyrektorem Zarządzającym od 2008 roku (a szóstym od początku jej istnienia), czyli od czasu kiedy szeregi firmy po 16 latach rządów opuścił Patrick Heiniger. W oficjalnym oświadczeniu podano wówczas, że Heiniger rezygnuje aby „zająć się sprawami osobistymi”, a Rolex publicznie zaprzeczył doniesieniom, jakoby stracił sporą sumę pieniędzy na interesach z Bernardem Madoffem. Po Heinigerze stery przejął Bruno Meier, a następnie (w 2011) Gian Riccardo Marini.

Jean-Frederic Dufour przed objęciem stanowiska CEO w manufakturze Zenith związany był między innymi z markami Blancpain i Chopard.