IWC Portugieser Yacht Club Chronograph w wersji letniej [cena]

Na początek kalendarzowego lata firma IWC Schaffhausen przygotowała nową, niebieską odsłonę swojego sportowego chronografu z kolekcji Portugieser. Dodatkowo do oferty trafi kilka tekstylnych pasków.

Choć kalendarzowe lato dopiero wystartowało, w Polsce upały mają się dobrze od przynajmniej miesiąca… i końca nie widać. Lato – parafrazując pewien filmowy cytat – ma to do siebie, że w lecie musi być ciepło. To z kolei skłania do zmiany i dostosowywania garderoby, a i zegarkowe marki z tego okresu korzystają pełnymi garściami. Nie tak dawno temu pokazaliśmy Wam nasz ranking TOP 10 zegarków na lato-wakacje 2018. Swoją propozycję na tę porę roku przygotowało także IWC – a na tapecie wylądował Yacht Club.

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph w wersji letniej
IWC Portugieser Yacht Club Chronograph w wersji letniej

YC jest w całej kolekcji Portugalczyków zegarkiem zdecydowanie najbardziej usportowionym. Jego pierwszą, 45 mm wersję testowaliśmy w detalach TUTAJ. Później IWC nieco zegarek odchudziło i zaprezentowało w zdecydowanie wygodniejszej (choć dalej niemałej) opcji 43,5 mm. Zachowano przy tym jego sportowy charakter, gumowy pasek, WR na poziomie 6 bar i zdecydowanie casualowy look.

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph w wersji letniej
IWC Portugieser Yacht Club Chronograph w wersji letniej

Referencja na lato 2018 wykorzystuje kolor niebieski (tarcza, pasek) zestawiony ze srebrnymi tarczkami i czerwonym sekundnikiem stopera. Układ małych tarcz na godz.12 i 6 zdradza, że w zegarku pracuje manufakturowy kaliber 89361 z połączonym licznikiem minutowym i godzinowym stopera.

kaliber 89361
kaliber 89361

Widoczny pod szafirowym deklem mechanizm ma 68h rezerwy chodu, datownik i funkcję flyback, pozwalającą na natychmiastowy reset i restart pomiaru stopera. Za jeden egzemplarz trzeba zapłacić 12.100USD (~45.500PLN).

Dodatkowo IWC przygotowało również serię kilku tekstylnych pasków, dopasowanych do modeli Pilot’s Watch Mark XVIII, Pilot’s Watch Chronograph, Portofino Automatic, Portofino Chronograph oraz Portugieser Chronograph. Paski dostępne będą w kombinacjach kolorystycznych granatu i szarości, przez limitowany okres czasu.

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph

Producent IWC
Nazwa modelu Portugieser Yacht Club Chronograph
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 89361
Rezerwa chodu (h) 68
Tarcza niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 43.5
Wodoszczelność inna
Pasek kauczukowy
Cena (PLN) 45,500