IWC Portugieser w dwóch nowych wersjach [cena]

Kolekcja inspirowanych morzem i morską nawigacją Portugalczyków wzbogaciła się o dwie nowe referencje – rozszerzenie istniejących już modeli: wiecznego kalendarza i 7-dniówki.

Wśród wszystkich kolekcji manufaktury IWC Schaffhausen Portugieser (wcześniej nazywany Portuguese) ma wyjątkowe podłoże historyczne. Zegarek pierwotnie powstał na życzenie dwóch portugalskich marszandów, którzy szukali idealnego czasomierza nawigacyjnego, który można by nosić bezpośrednio na nadgarstku (więcej o historii tego modelu przeczytacie TUTAJ). Oryginalny Portugalczyk miał prostą, czytelną formę, wielką (jak na swoje czasy) kopertę i niezawodny mechanizm. Choć do dzisiaj w tej koncepcji zmieniło się wiele, niezmienny pozostaje estetyczny kanon wszystkich Portuglaczyków, od najprostszego modelu z manualnym naciągiem po Wielkie Komplikacje. Dwie referencje z obecnej kolekcji – Portugieser 7 Days Automatic i Portugieser Pereptual Calendar – pojawiły się właśnie w nowych, srebrnych wersjach kolorystycznych.

IWC Portugieser Pereptual Calendar
IWC Portugieser Pereptual Calendar

Nowa referencja wiecznego kalendarza po raz pierwszy w obecnej linii dostępna będzie w kopercie z platyny (44,2 x 14,9 mm). Zestawiono z nią srebrny cyferblat z rodowanymi indeksami i wskazówkami. Zegarek napędza automatyczny kaliber 52615 z 7-dniową rezerwą chodu. Jego kalendarz nie wymaga korekty aż do roku 2100, kiedy to wskazania trzeba będzie przestawić o cały 1 dzień. Za jeden egzemplarzy Portugiesera Perpetual Calendar w platynie trzeba będzie zapłacić prawdopodobni w okolicach 50.000EUR (~214.000PLN).

IWC Portugieser Pereptual Calendar
IWC Portugieser Pereptual Calendar

W podobnej estetyce wykonany jest Portugalczyk w wersji 7 Days Automatic – mój ulubiony model z obecnej kolekcji. Jego 42,3 mm koperta zrobiona została ze stali. Tarcza jest srebrna i w przeciwieństwie do dostępnych dotychczas modeli, sparowana ze srebrnymi, rodowanymi wskazówkami oraz aplikacjami.

IWC Portugieser 7 Days Automatic
IWC Portugieser 7 Days Automatic

7 dni rezerwy chodu zapewnia zegarkowi automatyczny kaliber 52010 – a więcej o tym zegarku możecie przeczytać w naszym teście jednej z poprzednich wersji – TUTAJ. Cena egzemplarza powinna oscylować w okolicach 12.900EUR (~55.217PLN).

IWC Portugieser

Producent IWC
Nazwa modelu Portugieser
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Tarcza srebrna
Koperta stal
Pasek skórzany