IWC Da Vinci Automatic Edition „150 Years” – SIHH 2018 [cena]

Kolejną obok przedstawionego już modelu „Tribute to Pallweber” nowością na 150. urodziny IWC Schaffhausen będzie wyposażony w niebieską tarczę, klasyczny Da Vinci – wreszcie z bazowym kalibrem automatycznym in-house.

Jak już mogliście przeczytać w naszym pierwszy tekście o przyszłorocznych, jubileuszowych nowościach od IWC (TUTAJ), z manufaktury nad Renem wyjedzie w sumie 27 nowych, limitowanych referencji, celebrujących 15 dekad działalności marki. Znajdą się wśród nich Wielkie Komplikacje (o nich niebawem) i modele z przeciwnego bieguna zegarmistrzowskiej sztuki. Da Vinci Automatic Edition „150 Years” bazuje na odświeżonej rok temu kolekcji zegarków o bardzo charakterystycznej formie i klasycznej aparycji.

IWC Da Vinci Automatic Edition „150 Years”
IWC Da Vinci Automatic Edition „150 Years”

W przygotowanej w liczbie 500 egzemplarzy serii IWC zastosowało lakierowaną wielowarstwowo (12 osobnych, ręcznie nakładanych powłok) niebieską tarczę z namalowanymi, białymi aplikacjami, zestawem polerowanych, srebrnych wskazówek i małą sekundą na godz.6. W przeciwieństwie do bardzo udanego modelu Da Vinci Automatic z SIHH 2017, zniknęło okienko datownika i centralny sekundnik – a wszystko to za sprawą zupełnie nowego mechanizmu.

W Da Vinci Automatic Edition „150 Years” zadebiutuje manufakturowa konstrukcja o numerze 82200 – długo wyczekiwany, bazowy kaliber IWC. Wyposażony w mechanizm naciągu Pellatona werk ma 60h rezerwy chodu i 4-Hercowy balans. Masywny, szkieletowany wahnik zdobi złota, rocznicowa pieczęć, którą razem z zestawem innych dekoracji można oglądać przez szafirowy dekiel.

IWC kaliber 82200
IWC kaliber 82200

Stalowa koperta zegarka ma 40.4mm średnicy, 12.1mm grubości i charakterystyczne, ruchome uszy z osadzonym w nich paskiem od Santoni. Za jeden egzemplarz trzeba będzie zapłacić 8.900 EUR (~37.400 PLN).

Więcej o pozostałych nowościach IWC wkrótce.