H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept – SIHH 2018 [cena]

Utrzymany w najnowszej koncepcji marki i wykonany w całości w Szwajcarii – nowy, latający tourbillon od H. Moser & Cie. idealnie wpisuje się w pomysł na rozwój firmy autorstwa Edouarda Meylana.

Czy wam się podoba czy nie – pomysł na rozwój manufaktury H. Moser zdecydowanie zasługuje na uznanie – choćby za samą determinację. Zawsze, kiedy spotykam Edouarda Meylana (CEO Mosera), z tym samym przekonaniem opowiada o tym, jak powinna wyglądać kierowana przez niego, rodzinna firma. Ważniejsze, że na słowach się nie kończy, a Meylan i jego team konsekwentnie realizują swoją wizję współczesnego zegarmistrzostwa. Kolejnym znakomitym tego przykładem jest pokazany właśnie na Dubai Watch Week zegarek o wiele mówiącej nazwie „The Essence of the Tourbillon”.

H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept
H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept

Kiedy spojrzycie na nowego Mosera po raz pierwszy, wasz wzrok przyciągną zdecydowanie dwa elementy – wyeksponowany tourbillon i absolutnie minimalistyczna, niebieska tarcza. Wpisany w kolekcję Concept model realizuje założenie, w którym to właśnie latającemu tuorbillonowi (pierwszemu w historii marki) poświęcony jest cały projekt, łącznie z jego estetyczną stroną. Stąd też na tarczy „fume” (z gradientem, od czarnego do niebieskiego) nie ma absolutnie żadnych aplikacji, poza parą złotych, wypolerowanych wskazówek. Nie ma nawet logo – ale i tak bez kłopotu można natychmiast odgadnąć, co to za marka. Spojrzenie ma od razu kierować się w otwór na godz.6 i widoczny tam, wirujący balans. Balans ten jest częścią automatycznie nakręcanego kalibru HMC 804 (3Hz, 3 dni rezerwy chodu) z podwójną sprężyną włosową i złotym, grawerowanym wahnikiem.

H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept
H. Moser & Cie. Endeavour Tourbillon Concept

42-milimetrową kopertę The Essence of the Tourbillon zrobiono z białego złota i zestawiono z jasnobeżowym paskiem ze skóry kudu. Powstanie 20 egzemplarzy, każdy za 65.800 EUR (~279.000 PLN).