Frederique Constant Classic Automatic GMT [cena]

Klasyczny zegarek z automatycznym mechanizmem jest idealnym czasomierzem na co dzień. Gdy często podróżujemy, przyda się także GMT, w eleganckiej formie zawarte w nowej propozycji od Frederique Constant.

42mm koperty zrobionej ze stali albo ze złotą powłoką (nie mylić z PVD), a do tego srebrna tarcza z rzymskimi indeksami i centralnym wskazaniem GTM. Wszystko napędzane automatycznym kalibrem FC-350 z 38h rezerwą chodu i kontrolą wszystkich funkcji bezpośrednio z koronki. Nowy Classic Automatic GMT jest kwintesencją zegarka z logo manufaktury z Genewy – klasycznym, prostym, nieprzekombinowanym czasomierzem, w pełni funkcjonalnym i ze znakomitą relacją jakość/cena.

Frederique Constant Classic Automatic GMT
Frederique Constant Classic Automatic GMT

Choć od przejęcia całej grupy FC/Alpina/Ateliers DeMonaco przez grupę Citizen Watch minęło już trochę czasu (więcej TUTAJ), można chyba na dobre porzucić obawy o to, że marka zerwie ze swoim dotychczasowym wizerunkiem. Frederique dalej jest starym (choć ledwie 30-letnim) dobrym „Frederykiem”, nastawionym na tradycyjne wzorce i zegarki, które powinny trafić w większość gustów. Klasyka wciąż jest w modzie i sprzedaje się najlepiej, a FC (co udowadnialiśmy już wiele razy, np. TUTAJ i TUTAJ) znakomicie radzi sobie z balansem między jakością produktów, a pieniędzmi jakie trzeba za nie zapłacić.

Frederique Constant Classic Automatic GMT
Frederique Constant Classic Automatic GMT

Classic Automatic GMT w stali, ze skórzanym paskiem, to koszt 1.395CHF (~5.350PLN). Ze złotą powłoką cena wzrasta do 1.695CHF (~6.500PLN). W obu przypadkach to więcej niż znakomita oferta za znakomicie wyglądającego klasyka z komplikacją.