CORUM Chargé d’Affaires

Trzeci model dołączył właśnie do dedykowanej historii kolekcji Heritage manufaktury CORUM. Tym razem postawiono na zegarek z mechanicznym alarmem.

Chargé d’Affaires – bo tak nazywa się nowy czasomierz – jest niemal wierną repliką modelu z 1956 roku, jednego z pierwszych zegarków oferowanych przez CORUM. Podobnie jak prezentowane sukcesywnie rok i dwa lata temu modele Grand Precis oraz Golden Tube i Chinese Hat, wyposażony w alarm Chargé d’Affaires oferuje dzisiejszemu klientowi zegarek żywcem wyjęty z oferty skierowanej do klienta z połowy ubiegłego wieku.

Chargé d’Affaires
Chargé d’Affaires

38mm koperta zegarka (13.5mm grubości, WR 30m) wykonana będzie z różowego lub białego, 18ct złota z dwoma szafirowymi szkiełkami (z przodu i z tyłu) i czarnym, eleganckim paskiem ze skóry aligatora z klasyczną, złotą klamerką. Wymiary zegarka (minimalnie powiększone w stosunku do oryginału) to zresztą jedyna zmiana względem pierwowzoru – pozostałe elementy czasomierza to już pełny vintage. Srebrna tarcza z lekko zagiętym w dół brzegiem ma 12 nałożonych indeksów godzinowych (złotych), czarną, namalowaną podziałkę minutową, logo i nazwę modelu oraz 4 złote wskazówki. Ta zakończona czerwonym grotem odpowiada za ustawienie alarmu.

Chargé d’Affaires
Chargé d’Affaires

Chargé d’Affaires CO 286

Napęd czasomierza stanowi wiernie odtworzony (przy użyciu starych, manualnie obsługiwanych narzędzi) ręcznie nakręcany kaliber CO 286.

Werk wyposażono w dwa oddzielenie nakręcane (koronkami na godz. 2 i 4 koperty) bębny sprężyny – jeden zasilający zegarek, drugi napędzający alarm. Mechaniczny alarm o, jak zapewnia CORUM, czystym i wyjątkowym brzmieniu, gra przez pełne 12 sekund. Sam zegarek ma 46h rezerwy chodu i klasycznie leniwy balans o częstotliwości 18.000 A/h.

Powstanie ściśle limitowana edycja 200 egzemplarzy Chargé d’Affaires. 50 z nich w białym i 150 w różowym złocie.

Źródło: CORUM
Opracowanie: Łukasz Doskocz