Breitling sprzedany!

Krążące od miesięcy plotki okazały się prawdą. Manufaktura Breitling wkrótce będzie miała nowego właściciela – grupę kapitałową CVC Capital Partners.

W branży zegarkowej źle się dzieje – to wiemy już od dłuższego czasu. Wszelkiej maści statystyki i sprzedażowe słupki dobitnie pokazywały, że ciągle mamy do czynienia z kryzysem oraz spadkiem zainteresowania nowymi czasomierzami. Dopiero ostatnie raporty wskazują na nieznaczny wzrost i szansę na poprawę ogólnie ciężkiej sytuacji. Spekulacje na temat zmian właścicieli kilku zegarkowych marek krążyły od dłuższego czasu. Jedną z częściej wymienianych był niezależny, należący do rodziny Schneider Breilting – i to on właśnie niebawem będzie miał szansę na zupełnie nowe otwarcie.

Większościowy pakiet udziałów firmy kupiła grupa CVC Capital Partners – jedna z największych grup prywatnego kapitału w Europie, z siedzibą w Luksemburgu. Suma transakcji ma wynieść 870.000.000USD (~3.366.500.000PLN). 20% udziałów trafi w ręce dotychczasowego, większościowego właściciela – Theodore Schneidera.

Breitling
Breitling

Na chwilę obecną nie jest znana strategia nowego właściciela, ale mówi się, że duży nacisk położony zostanie na Chiny, w których Breitling dotychczas nie rozwinął w pełni skrzydeł. Transakcja ma zostać dopięta formalnie w czerwcu. Rok 2016 marka zamknęła sprzedażą wielkości 420.000.000CHF (~1.636.000.000PLN). W tym zdążyła już pokazać m.in. skomplikowaną wersję kultowego Navitimera Rattrapante i odświeżonego Superocean Heritage II, którego mechanizm jest owocem partnerskiej wymiany z Tudorem.