Breitling Superocean Heritage II – Basel 2017 [zdjęcia live, cena]

Odnowiona linia nurkowych zegarków manufaktury z La Chaux-de-Fonds to nie tylko świeży design, ale przede wszystkim nowy, automatyczny kaliber, którego autorem jest… Tudor.

Dokładnie 60 lat temu światło dzienne ujrzał pierwszy Breitling Superocean – profesjonalny zegarek nurkowy ze wszystkimi cechami charakterystycznymi tego gatunku. Jego współczesna reinterpretacja dość wiernie odnosiła się do oryginału, oddając jego charakter vintage i stylistyczne klimaty lat 50. XX wieku. Na tegorocznym, zamkniętym miesiąc temu Baselworld Breitling pokazał Superoceana po liftingu, który dotknął nie tylko estetycznej strony. De facto w nowym SO Heritage najciekawszy jest mechanizm.

Breitling kaliber B20
Breitling kaliber B20

Jak mogliście już przeczytać w naszym tekście o Tudorze BB Chrono, obie marki (Tudor i Breitling) nawiązały współpracę w zakresie wymiany swojej zegarkowej mechaniki. Do chronografu Tudora trafił Breitlingowy kaliber B01. W odwrotną stronę pojechał mechanizm, który zasila właśnie Superocean Heriatage. Breitling wersję w swoich zegarkach nazywa kalibrem B20, ale tak naprawdę to Tudor MT5612. Więcej o nim przeczytacie TUTAJ. Technicznie to dokładnie konstrukcja wymyślona przez Tudora, ze zmienioną pod nowego użytkownika dekoracją (którą niestety ukryto pod pełnym deklem).

Breitling Superocean Heritage II
Breitling Superocean Heritage II

Zewnętrze zegarka, a właściwie zegarków, to zrobiona z wypolerowanej stali, 42 albo 46mm koperta z nowym, stalowym bezelem, który wyposażono w ceramiczną wkładkę. Wkładka ma prostą podziałkę nurkową i jeden z trzech kolorów: czarny, niebieski albo brązowy. Tak samo prezentują się warianty kolorystyczne tarczy, zaopatrzonej w zwężane i ładnie fazowane indeksy godzinowe, okienko daty na godz.6, stylowe, stare logo i „charakterne”, duże wskazówki z luminową. Projektanci ujęli z poprzedniej wersji stalowy ring łączący bezel z szafirowym szkłem, uzyskując w ten prosty sposób znacznie lżejszy wizualnie efekt.

Breitling Superocean Heritage II
Breitling Superocean Heritage II

Wszystkie warianty zegarka będzie można zestawić z kilkoma paskami – od gumy, przez skórę po stalowego mesha. Ceny zaczną się od 4.075USD (~15.900PLN) za mniejszy model na gumie do 4.700USD (18.350PLN) za modele z bransoletą.
W komplecie z trzywskazówkowym Heritagem Breilting przygotował też chronograf z 46mm, stalową kopertą, ceramicznym bezelem i tym samym zestawem wariantów kolorystycznych. W środku kaliber 13 (Valjoux 7750). Cena od 5.415USD (~21.150PLN) z gumą do 6.040USD (~23.590PLN) z bransoletą.

Breitling Superocean Heritage II Chronographe
Breitling Superocean Heritage II Chronographe